Jeep – Teide – Masca


Cennik

 • 64,00€ – osoba powyżej 11 lat
 • 48,00€ – dzieci 3-11 lat

Czas trwania

 • od 07:00 do 15:00

Uwagi dotyczące wycieczki

 • Jeep – Teide – Masca odbywa się każdego dnia w różnych językach. Zależnie od ilości turystów zainteresowanych z danego kraju. W języku polskim obecnie odbywa się tylko i wyłącznie we wtorki.
 • Wycieczka oferuje możliwość wjazdu na wulkan El Teide kolejką linową Teleférico (tylko w języku polskim), za dodatkową opłatą 45,00€/osoba powyżej 13 lat oraz 22,50€/dzieci w wieku 3-13 lat. Dzieci poniżej 3 roku życia, kobiety w ciąży oraz osoby z problemami serca lub krążenia nie mogą uczestniczyć we wjeździe kolejką. Kiedy z powodu warunków pogodowych kolejka nie działa, zwracamy wpłacone koszta.
 • Dzieci poniżej 3 roku życia uczestniczą w atrakcji za darmo, jednak nie zapomnij dodać ich do zamówienia.
 • Każdy jeep mieści maksymalnie 8 osób. Nie jest to atrakcja dla osób o „słabych nerwach” lub mających chorobę lokomocyjną.
 • Informacje dotyczące stref odbioru oraz transportu znajdują się poniżej opisu wycieczki.
 • Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania.
SKU: jeep-tm Kategoria:

Opis

Jeep – Teide – Masca

Wycieczka „Jeep – Teide – Masca” pozwoli Wam odkryć piracką wioskę Teneryfy, a także zobaczyć protagonistę, czyli głównego bohatera wyspy – El Teide. Jest on najwyższym szczytem Hiszpanii, ale również najwyższym wśród atlantyckich wysp. Jego wysokość to 3178 m n.p.m. i około 7500 m od dna oceanu. El Teide jest uznawany za wulkan czynny, ze względu na jego ostatnią erupcję, która miała miejsce w 1909 roku.

Na terenie Parku Narodowego El Teide występuje piętrowy układ roślinności. Do wysokości około 800 m, dominuje roślinność półpustynna, wyżej do 2000 m występują lasy sosnowe, powyżej których występują zbiorowiska trawiaste i roślinność wysokogórska. Nie zabraknie też, obecności wulkanicznych jaszczurek, które penetrują ścieżki i zarazem rzeźbią zbocza górzystych wzniesień wulkanu.

Malownicza Masca, tzw. Machu Picchu Teneryfy, to przeurocza wioska, położona w wąwozie Barranco de Masca w zachodnio-północnej części wyspy. Znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego Teno. Dojazd do Masci prowadzi drogą uznaną za najbardziej krętą na wyspie, ale również za najbardziej atrakcyjną trasę widokową. Według legendy, niegdyś, była to wioska zaginiona, z trudnym do niej dostępem, czynnikiem, który utrudniał dostęp byli zamieszkujący ją piraci. Jeszcze do całkiem niedawna jedyny kontakt z resztą wyspy zapewniały Masce ścieżki do Santiago del Teide i Buenavista del Norte. Jednak dzięki postępowi Masca dziś posiada dobre drogi, nieodbierające chęci do zwiedzania.

Na wycieczce Jeep – Teide – Masca w języku polskim jest możliwośc wjazdu kolejką linową Teleferico na wulkan El Teide, dokładnie na wysokość 3555 m n.p.m, podobnie jak na wycieczka fakultatywna – Teide Masca z południa oraz wycieczka fakultatywna – Teide Masca z północy. Kolejkę należy rezerwować wraz z rezerwacją wycieczki.

Wycieczka odbywa się w grupie kilku pojazdów do maksymalnie 8 osób na jeep. Nie jest to atrakcja dla osób o „słabych nerwach” lub mających chorobę lokomocyjną, dla niektórych z pewnością lepszym wyborem będzie jedna z wyżej wymienionych wycieczek Teide Masca.

 

Darmowy transport w obie strony z

 • El Medano, Golf del Sur, Amarilla Golf
 • Los Cristianos, Playa de las Americas, Costa Adeje
 • Playa Paraiso, Callao Salvaje
 • Puerto de Santiago, Los Gigantes

 

Zalecamy zabrać

 • Aparat fotograficzny
 • Bluzę, długi rękaw
 • Krem do opalania
 • Wygodne buty
 • Wodę
 1. Po złożeniu zamówienia otrzymasz automatyczny e-mail podsumowujący Twoje zamówienie.
 2. Na zamówienia odpowiadamy w ciągu 24 h. Jeżeli, zależy Ci na natychmiastowej realizacji zamówienia, koniecznie skontaktuj się z nami telefonicznie!
 3. Do 24 h nasza obsługa klienta zrealizuje Twoje zamówienie, a Ty otrzymasz e-mail potwierdzający rezerwację oraz informacje dotyczące płatności.
 4. Po otrzymaniu wpłaty lub potwierdzenia płatności otrzymasz e-mail zawierający: bilety, mapkę – jak dotrzeć z miejscem i czasem spotkania/odbioru oraz pomocnicze informacje dotyczące atrakcji.
 5. Podczas składania zamówienia z transportem pamiętaj, by podać dokładny adres pobytu na Teneryfie.
 6. Wszystkie dostępne na naszej stronie atrakcje, są bezpieczne oraz sprawdzone przez nas indywidualnie, tak byśmy mogli w pełni zagwarantować ich wysoką jakość.

Lokalizacja na mapie ukazuje hotel Sol Arona w Los Cristianos. Jeśli, miejsce Twojego pobytu znajduje się poza strefą darmowego odbioru, punkt ten będzie Twoim miejscem zbiórki. Hotel został wybrany jako punkt wyjściowy, ze względu na łatwy dostęp i możliwość darmowego zaparkowania samochodu.

4 opinie dla Jeep – Teide – Masca

 1. 5 z 5

  Paulina

  Świetna wycieczka, pełna wrażeń i pięknych widoków! Trafiliśmy na polską przewodniczkę Gabrysię z poczuciem humoru i dużym zasobem wiedzy! W Masca degustacja lokalnych alkoholi i czas na odpoczynek! Polecam gorąco, napewno wrócę

 2. 5 z 5

  paulinakolodziej860

  Jeepy to był strzał w dziesiątke jeżeli chodzi o zwiedzanie ternów wulkanu Teide i Masca. Widoki fantastyczne! ;) Polska przewodniczka Gabrysia opowiadała o wszystkim, bardzo ciekawie, a do tego to przemiła osoba. Dziękujemy za świetną wycieczkę!

 3. 5 z 5

  Bernard

  Obowiązkowa Atrakcja! Ważne, że to było w niedzielę z przewodniczką Gabrysią po polsku. Miałem zamiar sam pojechać na Wulkan i do Maski swoim wypożyczonym autem, ale dobrze, że jednak skorzystałem z tej oferty. Jako kierowca pewnie tyle bym się nie naoglądał widoków, bo musiałbym częściej patrzeć na drogę.
  PS:Podobało mi się PAPAMOBILE :))

 4. 5 z 5

  Andrzej (zweryfikowany)

  Zaczynamy o 7:00. Wycieczka kilkoma jeepami (trzema) z polską przewodniczką Gabrysią. Jedziemy lokalnymi, bardzo wąskimi ale głownie asfaltowymi drogami. Widoki są wspaniałe bo wyjeżdżamy coraz wyżej. Po drodze kilka przystanków na zdjęcia i miejscową słynną kawę. Najpierw wulkan Teide i okoliczne pola lawy, potem zjeżdżamy do doliny Masca przepaścistą, wąską i bardzo krętą, widowiskową drogą. Jeepy mają wtedy zwinięte płócienne dachy. Przewodniczka zostawia nam ok. godzinę czasu na indywidualne zwiedzanie i pamiątkowe zdjęcia. Ok.14:30 powrót do hoteli. Niektórym udaje się nawet zdążyć na obiad. Reasumując wycieczka piękna i widowiskowa. W małej kameralnej grupie osób. Warto, naprawdę warto pojechać tam właśnie jeepami.


Dodaj opinię