Kitesurfing na Teneryfie


Cennik

 • 600,00€ – 10 godzin lekcji

Czas trwania

 • 10 godzin do wykorzystania przez 2 lata na Teneryfie lub Helu

Uwagi dotyczące atrakcji

 • Lekcje Kitesurfingu odbywają się codziennie.
 • Oferta zawiera 10 godzin lekcji, jednak można je zrealizować w dowolnym czasie.
 • Wybór daty jest wyborem dnia, w którym rozpoczniemy pierwsze godziny treningu.
 • Minimalny wiek uczestnika to 10 lat – wymagana zgoda opiekuna.
 • Lekcje odbywają się na lądzie oraz w wodzie.
SKU: kite Kategoria:

Opis

Kitesurfing na Teneryfie

Kitesurfing na Teneryfie to duża dawka adrenaliny i niesamowita zabawa. Jest to sport wodny polegający na poruszaniu się po wodzie na desce z pomocą umocowanego latawca. Sport ten jest odmianą surfingu, co wiąże się z tym, że ma sporo wspólnego z windsurfingiem. Z technicznego punktu widzenia przypomina snowboard, ponieważ jazda odbywa się na krawędzi, a nie płasko. Idealne miejsce do uprawiania Kitesurfingu to takie gdzie znajduje się duża, pusta przestrzeń na lądzie do startowania oraz lądowania, brak kamieni, wysokich przeszkód, płytka woda, piaszczyste dno, a także stabilny wiatr. Właśnie takie warunki oferuje nam egzotyczna Wyspa Kanaryjska. Kitesurfing na Teneryfie to raj dla miłośników wodnych latawców.

Najlepszym miejscem, które wpisuje się w uwarunkowania do wcześniej wymienionych wymogów kitesurfingu to El Médano. Jest ono położone u stóp „Czerwonej Góry” Montana Roja. Najsłoneczniejsze plaże Teneryfy, mieszczą się wzdłuż południowego wybrzeża i to właśnie tutaj znajduje się słynne El Médano. Ta oryginalna rybacka wioska ukształtowała na przestrzeni czasu swój niepowtarzalny styl i charakter, tak różny od tych panujących w komercyjnych resortach położonych na zachodzie wyspy. Centrum miasteczka znajduje się 5 minut pieszo od  głównej plaży. Po drodze ciągnie się szereg licznych barów i restauracji turystycznych, ale także lokalnych i bardzo klimatycznych miejsc, gdzie można dobrze zjeść.

Teneryfa jest wietrzna przez cały rok, ale najwięcej wiatru złapiesz w okresie letnim. Warto mieć ze sobą piankę, ponieważ „przed” sezonem i „po” woda w oceanie jest nieco chłodniejsza. El Médano w dużej mierze zawdzięcza swoje doskonałe warunki północno-wschodnim wiatrom, które dodatkowo wzmacniane są przez sąsiedztwo wulkanu El Teide. Wiatry wieją przez cały rok, jednak najsilniejsze są w trakcie letnich miesięcy. W przeciwieństwie do fal, gdzie największe pojawiają się na całych Wyspach Kanaryjskich w trakcie okresu zimowego.

Lekcje Kitesurfingu

By nauczyć się kitesurfingu, potrzebne są nam lekcje na lądzie, a dopiero później, kiedy będziemy przygotowani, by wskakiwać na deskę, lekcje praktyczne w wodzie.  W kite-surfingu pierwsze 4 do 7 godzin lekcji odbywa się na lądzie, w zależności od umiejętności praktykanta. Najpierw wstępna teoria, a następnie nauka panowania nad latawcem. Kiedy uczestnik będzie gotowy, kolejno nauka odbywa się w wodzie.

W przypadku złych warunków pogodowych, kiedy lekcja nie może się w pełni odbyć, zostanie ona powtórzona w kolejnym terminie. Jeżeli uczestnikowi nie uda się wykorzystać 10 godzin lekcji podczas pobytu na Teneryfie, może je wykorzystać przez kolejne 2 lata na Teneryfie lub w Polsce na Helu.

Na naszej stronie znajdziecie także wiele innych wycieczek i atrakcji z całej Teneryfy!

 

Zalecamy zabrać

 • Strój kąpielowy
 • Okulary przeciwsłoneczne
 • Krem przeciwsłoneczny
 • Ręcznik

 

Atrakcja obecnie nie oferuje darmowego transportu

 • Lekcje Kitesurfingu odbywają się w El Médano
 • Dokładną lokalizację atrakcji wraz z mapką dołączamy w e-mailu potwierdzającym rezerwacje
 1. Po złożeniu zamówienia otrzymasz automatyczny e-mail podsumowujący Twoje zamówienie.
 2. Na zamówienia odpowiadamy w ciągu 24 h. Jeżeli, zależy Ci na natychmiastowej realizacji zamówienia, koniecznie skontaktuj się z nami telefonicznie!
 3. Do 24 h nasza obsługa klienta zrealizuje Twoje zamówienie, a Ty otrzymasz e-mail potwierdzający rezerwację oraz informacje dotyczące płatności.
 4. Po otrzymaniu wpłaty lub potwierdzenia płatności otrzymasz e-mail zawierający: bilety, mapkę – jak dotrzeć z miejscem i czasem spotkania/odbioru oraz pomocnicze informacje dotyczące atrakcji.
 5. Podczas składania zamówienia z transportem pamiętaj, by podać dokładny adres pobytu na Teneryfie.
 6. Wszystkie dostępne na naszej stronie atrakcje, są bezpieczne oraz sprawdzone przez nas indywidualnie, tak byśmy mogli w pełni zagwarantować ich wysoką jakość.

Miejscowość, w której odbywają się lekcje kitesurfingu to El Médano.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.


Napisz pierwszą opinię o „Kitesurfing na Teneryfie”