Wycieczka La Gomera


Cennik

 • 105,00€ – osoba dorosła
 • 62,00€ – dzieci 3-11 lat
 • 15,10€ – dzieci do 3 lat

Czas trwania

 • od 08.00 do 18.00

Uwagi dotyczące wycieczki

 • Wycieczka La Gomera odbywa się tylko w języku polskim. W każdy poniedziałek.
 • Na wycieczkę należy zabrać paszporty lub dowody osobiste wszystkich uczestników wyprawy.
 • Odbiór na wycieczkę z Puerto de la Cruz odbywa się tylko w poniedziałki, za dodatkową opłatą 15,00€/os.
 • Automatyczna zniżka przy zamówieniu powyżej 2 i 4 osób!
 • Dzieci poniżej 3 roku życia uczestniczą w atrakcji za darmo, jednak nie zapomnij dodać ich do zamówienia.
 • Cena wycieczki obejmuje: transport, przewodnika, prom, objazd La Gomery, obiad oraz pokaz języka gwizdanego.
 • Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania.
SKU: bus-lg-et Kategoria:

Opis

Wycieczka La Gomera

Wycieczka La Gomera odbywa się co tydzień, w każdy poniedziałek. Możliwa jest do zrealizowania zarówno z Puerto de la Cruz (za dodatkową opłatą), jak i z południa Teneryfy. Wyprawa ta jest całodniowa, na którą należy zabrać ze sobą dowód osobisty lub paszport (potrzebne przy odprawie promowej). Autokar dojeżdża do portu w Los Cristianos, gdzie wraz z pasażerami dostaje się na prom płynący na sąsiednią wyspę – La Gomerę. Przeprawa nowoczesnym wodolotem Fred Olsen trwa około godziny. W trasie można podziwiać przepiękny widok oddalającej się Teneryfy, jak również przybliżającej się La Gomery. Przy odrobinie szczęścia można dostrzec w oddali skaczące delfiny czy też dryfujące walenie. Na promie znajduje się sklep z pamiątkami, a także kilka barów, gdzie można kupić coś do picia i kanapki. Bez problemu można swobodnie się przemieszczać. Zalecamy osobom zmagającym się z chorobą morską, unikania dziobu promu, bowiem fale są tam najsilniejsze.

La Gomera to jedna z mniejszych wysp Archipelagu Kanaryjskiego. Jest kilkakrotnie mniejsza od Teneryfy, a jej powierzchnia to zaledwie 370 km2. Jednak w odróżnieniu od Teneryfy jest niezwykle zielona. Fakt ten oczywiście zawdzięcza swojej historii, związanej z hiszpańskim podbojem wysp. La Gomera bywa nazywana wyspą Kolumba, wyspą czarownic, a także wyspą stu tysięcy Palm. Jest to bez wątpienia wyspa magiczna i tajemnicza. Ogromne, zielone wąwozy, serpentyny, wąskie przejazdy, przepaście, Park Narodowy Garajonay wpisany na listę UNESCO, to tylko początek przygody. Niezwykle atrakcyjne widoki dla miłośników natury i dziewiczych krajobrazów. Nie ma tutaj typowych kurortów turystycznych, raczej maleńkie wioski i miasteczka. Mnóstwo plantacji platanów, papai i awokado. Dla osób szukających odosobnienia w trakcie wakacji, urlop na La Gomerze może być bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem.

Wycieczka La Gomera – język gwizdany „Silbo”

W ciągu dnia zaplanowany jest posiłek w lokalnej restauracji. Prawdopodobnie już rano w porcie, przewodnik zapyta o preferencje obiadowe (ryba, mięso lub opcja wegetariańska – trzeba uprzedzić). W trakcie postoju w restauracji ma miejsce pokaz jedynego na świecie języka gwizdanego, zwanego Silbo. Został on wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako spuścizna niematerialna narodu. Dawniej służył do podstawowej komunikacji pomiędzy pasterzami kóz na stromych zboczach gór.

Ten niezwykły język składa się z zaledwie trzech samogłosek, dwóch spółgłosek i co najważniejsze – intonacji. Ciekawy jest również fakt, iż może naśladować jakikolwiek istniejący język mówiony. To naprawdę niezwykłe, usłyszeć gwizdane „dzień dobry” czy „witamy na La Gomerze”. Wyprawa na La Gomerę to wyjazd niewątpliwie niezapomniany.

Jednym z punktów wycieczki jest wizyta w przepięknym Parku Narodowym Garajonay, w którym znajduje się aż 18 różnych wawrzynowców. W centrum parku narodowego znajduje się lokal, gdzie można zakupić typowe wyroby z La Gomery. Almogrote (bardzo dojrzały kozi ser połączony z papryką w formie twardego pasztetu), El Gomeron (miejscowy bimber połączony z miodem palmowym), a także La Mistela (lokalne wino z przyprawami korzennymi). Niełatwo znaleźć te produkty na Teneryfie, dlatego warto pamiętać w trakcie wycieczki. Kolejną szansą na zakup pamiątek jest wizyta w San Sebastian, w stolicy wyspy. Miejscowość związana z historią wizyt na wyspie Krzysztofa Kolumba. Znajduje się tutaj również pierwszy wybudowany na wyspie kościół, którego podstawy sięgają XV wieku. Również w San Sebastian, znajdują się aż cztery głębinowe studnie, które dziś suche, co ciekawe przed setkami lat wypełnione były pitną, słodką wodą. Bardzo ważne, aby z wyprawy wrócić na czas na prom powrotny. Kolejny jest dopiero następnego dnia.

Sprawdź również wycieczkę Jeep Safari – La Gomera oraz inne nasze wycieczki fakultatywne!

 

Zalecamy zabrać

 • Aparat fotograficzny
 • Bluzę, długi rękaw
 • Krem do opalania
 • Wygodne buty
 • Wodę

 

Oferujemy darmowy transport z

 • Golf del Sur, Amarilla Golf
 • Los Cristianos, Playa de las Americas, Costa Adeje
 • Playa Paraiso, Callao Salvaje
 • Puerto de Santiago, Los Gigantes

Oferujemy dodatkowo płatny (15,00€/os) transport z

 • Puerto de la Cruz

2 opinie dla Wycieczka La Gomera

 1. 5 z 5

  Krzysztof

  Zgodnie z opisem jednodniowa wycieczka na La Gomerę pokazała wszystko co najładniejsze i najciekawsze na wyspie.
  Profesjonalna praca przewodnika, przekazane informacje zachęcają do kilkudniowego wypadu na wyspę.
  Dziękuję organizatorom, gorąco polecam

 2. 5 z 5

  Magda

  La Gomera obowiązkowa.Wyspa jest przepiękna.Przewodniczka Pani Monika bardzo kompetentna ,duża wiedza.Zdecydowanie polecam


Dodaj opinię