Wycieczka Teide – Masca z północy


Cennik

 • 57,00€ – osoba dorosła
 • 28,50€ – dzieci 3-11 lat

Czas trwania

 • od 08.00 do 17.00

Uwagi dotyczące wycieczki

 • Wycieczka Teide – Masca z północy odbywa się tylko w języku polskim. W każdą środę i sobotę.
 • Wycieczka ta oferuje możliwość wjazdu na wulkan El Teide kolejką linową Teleférico za dodatkową opłatą 38,00€.
 • Automatyczna zniżka przy zamówieniu powyżej 2 i 4 osób!
 • Dzieci poniżej 3 roku życia uczestniczą w atrakcji za darmo, jednak nie zapomnij dodać ich do zamówienia.
 • Wycieczka ta jest realizowana autokarem.
 • Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania.
SKU: bus-tm-pln Kategoria:

Opis

Wycieczka Teide – Masca z północy

Wycieczka Teide – Masca z północy, odbywa się co tydzień, w każdą sobotę. Jeśli jest wystarczająca ilość chętnych to również w środy. Eskapada rozpoczyna się w Puerto de La Cruz. Pierwszym punktem wycieczki jest miejscowość Icod de los Vinos, gdzie stoi najstarszy na wyspie okaz Smoczego Drzewa (Drago Milenario). Ten niezwykle wyglądający  gatunek drzewa, jest roślinnym symbolem Teneryfy. Występuje przede wszystkim w Makaronezji i w Maroku, obecnie niestety zagrożony jest wyginięciem. Na placyku w Icod de los Vinos można zobaczyć również pochodzący z początków XVI wieku kościół świętego Marka Ewangelisty. W okolicy znajduje się także kilka sklepików z pamiątkami. Oferują one zainteresowanym, klientom degustację miejscowych alkoholi. Chociaż dla niepełnoletnich też się coś znajdzie. Od słodkich dżemów (z bananów, fig, mango, opuncji itp.) i miodu palmowego, przez lokalne sosy (Mojo Rojo i Mojo Verde), a kończąc na kozim serze i Almogrote (lokalny wyrób z sera z papryką). 

Następny przystanek w trakcie wycieczki to punkt widokowy, usytuowany powyżej nadmorskiej miejscowości – Garachico.  Miasteczko to, niegdyś szczycące się mianem najważniejszego portu handlowego na Teneryfie, w latach 1706 – 1709, zostało niemal całkowicie zalane przez lawę. Pozostałością tej tragicznej erupcji, są dziś niezwykle atrakcyjne baseny naturalne, które świetnie widać z góry. Osobom spędzającym urlop w Puerto de la Cruz, polecamy wybrać się autobusem miejskim do Garachico, ponieważ miasteczko to jest bardzo urokliwe, spacerując po nim można zobaczyć świetnie zachowane elementy architektury kanaryjskiej. Co więcej, baseny naturalne z tej perspektywy, robią zupełnie inne wrażenie. Z punktu widokowego nad Garachico rozpościera się spektakularny widok na zielone, północne wybrzeże Teneryfy. Droga dojazdowa do następnego punktu wycieczki, do Masci, prowadzi przez fragment Parku Krajobrazowego Teno, gdzie można obserwować przepiękne, niezwykle bujne lasy wawrzynowe. 

Piracka wioska Masca

Przejazd do miejscowości Masca, przez masywy górskie Teno, jest bardzo interesujący.  Pozostawiając w tyle lasy, dojeżdża się do miejscowości Santiago de Teide. Tutaj przy pomniku Guancha (rdzennego mieszkańca Wysp Kanaryjskich) droga skręca się w stronę gór. Trasa sprawia wrażenie znajdowania się na drodze jednokierunkowej. Nic bardziej mylnego, kierowcy autobusów na tych połączeniach to prawdziwi mistrzowie. Co więcej, początek tej drogi to świetne miejsce do obserwacji rozlanej na łące lawy, po ostatnim wybuchu wulkanu (Chinyero) na Teneryfie w 1909 roku. Sama miejscowość Masca to niezwykle urokliwa maleńka wioska, jako że umiejscowiona jest wewnątrz jednego z wąwozów masywu górskiego Teno. Osada ta otoczona wysokimi formacjami skalnymi, łączona jest z wieloma legendami, między innymi o piratach czy o czarownicach. Spektakularne widoki polecamy połączyć z nieprzeciętnym smakiem kanaryjskiego Barraquito. Zachęcamy tutaj również do spaceru po  wiosce i spróbowania świeżych miejscowych owoców, dostępnych w sprzedaży od mieszkańców. 

Wycieczka Teide – Masca z Puerto de la Cruz z wjazdem kolejką linową na wulkan

Ostatnim punktem programu jest przejazd przez Park Narodowy El Teide, aż do podnóży wulkanu. Trasa prowadzi od strony południowej przez Chio. Jej początek to lasy wypełnione Sosną Kanaryjską. Jest to część parku zwana „Koroną Leśną” (Corona Forestal). Sosna Kanaryjska jest gatunkiem endemicznym, bardzo bogato występującym na Wyspach Kanaryjskich. To niezwykłe drzewo posiada bardzo grubą korę, która chroni wnętrze w trakcie pożaru. W trakcie wycieczki można zaobserwować wiele odradzających się, spalonych sosen. Ciekawe są również lokalne szyszki. Na wyspach w okresie świątecznym, bywają wykorzystywane do dekoracji. Szyszka z Sosny Kanaryjskiej to jedyny legalny souvenir z Parku Narodowego El Teide, który można zabrać ze sobą do domu.

Wycieczka Teide – Masca z północy, w swojej ofercie pozwala na wjazd na wulkan El Teide kolejką Teleferico. Opcja ta jest dodatkowo płatna, a decyzję można podjąć w dniu wycieczki. Niewątpliwie, samo funkcjonowanie kolejki jest uzależnione od warunków atmosferycznych na górze. Na zakończenie zjeżdżać będziemy z Narodowego Parku El Teide od strony północnej w kierunku miejscowości La Orotava.

 

Zalecamy zabrać

 • Aparat fotograficzny
 • Bluzę, długi rękaw
 • Krem do opalania
 • Wygodne buty
 • Wodę

 

Oferujemy darmowy transport z

 • Puerto de la Cruz
 • Candelaria (w zależności od ilości turystów)
 • Santa Cruz (w zależności od ilości turystów)
 1. Po złożeniu zamówienia otrzymasz automatyczny email podsumowujący Twoje zamówienie.
 2. Na zamówienia odpowiadamy w ciągu 24h. Jeżeli, zależy Ci na natychmiastowej realizacji zamówienia, koniecznie skontaktuj się z nami telefonicznie!
 3. Do 24h nasza obsługa klienta zrealizuje Twoje zamówienie, a Ty otrzymasz email zawierający: bilety, mapkę – jak dotrzeć z miejscem i czasem odbioru oraz pomocnicze informacje dotyczące atrakcji.
 4. Podczas składania zamówienia z transportem pamiętaj, by podać dokładny adres pobytu na Teneryfie.
 5. Wszystkie dostępne na naszej stronie atrakcje, są bezpieczne oraz sprawdzone przez nas indywidualnie, tak byśmy mogli w pełni zagwarantować ich wysoką jakość.

2 opinie dla Wycieczka Teide – Masca z północy

 1. 5 z 5

  Ola (zweryfikowany)

  Wycieczka bardzo rozbudowana, jednego dnia można dowiedzieć się bardzo dużo o historii i klimacie Teneryfy. Warto wjechać kolejką na wulkan Teide, jest to warte swojej ceny – widoki niesamowite! Polecam w 100% :)

 2. 2 z 5

  Ewela

  Warto dodać ze ta wycieczka nie ma nic wspólnego z trekkingiem. Kupiłam z myślą ze właśnie to będzie przejście wąwozem a okazało się że to wycieczka po miasteczkach i kupowaniu win. Jak ktoś ma ochotę na spacer to zdecydowanie polecam, ale jak ktoś liczy na zmęczenie i trekking to trzymać się z daleka.

  • Avatar photo

   admin

   Wycieczka fakultatywna to nie trekking. W korespodencji mailowej prosiła Pani o wycieczkę do Masca. Nie wspomniała Pani nic o zejściu wąwozem Masca. Wielu turystów myli miasteczko Masca z wąwozem Masca.

   W przyszłości proszę dobrze zapoznać się z opisem wycieczki.

   Pozdrawiam
   Marcin Jasiński


Dodaj opinię