Atrakcje dla dzieci na Teneryfie

Atrakcje dla dzieci na Teneryfie

Atrakcje dla dzieci na Teneryfie, to temat nasuwający się na myśl rodzicom zaraz po zarezerwowaniu wakacji. Wszyscy wiemy, że szczęśliwe dziecko to szczęśliwy rodzic. Wakacje z dziećmi czasem, bywają nie lada wyzwaniem, jednak nie jest to zagwozdka, kiedy wybiera się odpowiednio ciekawy kierunek. Jak zaradzić, by wakacje były fascynujące dla dzieci, a rodzice mogli korzystać z nich pełnymi garściami? Proponujemy wybrać się na wakacje na pełną wrażeń, słoneczną wyspę Teneryfę, a my zapewnimy wspaniale spędzony czas Waszym dzieciom, ale także i Wam! Teneryfa jest jedną z wysp kanaryjskich położonych na Oceanie Atlantyckim.

Jej główną zaletą jest pogoda, która w tej części równika jest cały rok piękna i słoneczna. Także różnorodność krajobrazu jest warta uwagi. Teneryfa składa się z “zielonych masywów górskich”, kolosalnych klifów i turkusowej wody w oceanie. Krajobrazy rozwijają wyobraźnie i umysł dziecka. Poprzez poznawanie świata staje się ono bardziej otwarte i żądne odkrywania. Niewątpliwie nie ma dla dziecka lepszej drogi do rozwoju aniżeli nauka poprzez zabawę.

Przeczytajcie artykuł i sprawdźcie, jakie mamy atrakcje dla dzieci na Teneryfie!

Atrakcje dla dzieci – parki rozrywki

1. Siam Park

2. Loro Parque

3. Twin Ticket

4. Jungle Park

5. Aqualand

6. Park linowy

Parki rozrywki

Siam Park - atrakcje dla dzieci
Loro Parque - atrakcje dla dzieci
Twin Ticket - atrakcje dla dzieci
Aqualand
Jungle Park
Park linowy na Teneryfie - atrakcje dla dzieci

Pod lupę bierzemy parki rozrywki, czyli koedukacyjny rozwój dziecka, poprzez naukę i zabawę. Pobudzany zmysł wzroku, słuchu, a także węchu, co powoduje zainteresowanie dziecka i pochłonięcie jego całkowitej uwagi w parkowym raju! Przejdźmy do zapoznania Was z każdym z nich.

Park wodny na Teneryfie – Siam Park

Najlepszy park na Wyspach Kanaryjskich i najokazalszy Park w Europie. Znajduje się on na południu Teneryfy tuż przy znanej turystycznej miejscowości Las Americas. Siam Park został zaprojektowany w tajskim stylu, a więc pełen jest bujnej roślinności i ciekawych elementów małej architektury tj. rzeźby, domki, mostki. Park o ogromnej powierzchni podzielony jest na strefy dla małych dzieci, ze zjeżdżalniami dla większych dzieci od 1.10 m, 1.25 m lub 1.4 m., a także strefą relaksu z leżakami oraz plażą. W parku znajduje się również kilka restauracji oraz punktów z lodami/jedzeniem.

Dodatkowo płatny transport w obie strony do Siam Park możliwy jest z Puerto de La Cruz (oddalone około 100km), gdzie znajduje się największa ilość hoteli i apartamentów turystycznych na północy Teneryfy.

Więcej o Siam Parku przeczytasz TUTAJ.

Park zoologiczny na Teneryfie – Loro Parque

Loro Parque – wraz z poprzednio opisanym Siam jest parkiem światowej klasy. Siam Park oraz Loro Parque należą do jednego właściciela. Loro Parque, jest parkiem zoologicznym. Cieszy się ogromną popularnością przede wszystkim ze względu na innowacyjność, rzadko spotykane gatunki zwierząt oraz wysoką estetykę. Bogato zaprojektowany, pełen roślinności park mieści się na dużej powierzchni w północnej części wyspy. Przy wejściu dostaniecie mapkę oraz rozpiskę “show”. Kilka razy dziennie odbywają się spektakularne pokazy orek, delfinów, lwów morskich oraz ptaków.

Do Loro Parque zapewniamy dodatkowo płatny transport w obie strony z południowej strefy Teneryfy od Los Gigantes po Golf del Sur, wliczając po drodze Callao Salvaje, Playa Paraiso, Costa Adeje, Las Americas, Los Cristianos.

Więcej o Loro Parque’u przeczytasz TUTAJ.

Promocyjny bilet do Siam oraz Loro – Twin Ticket

W pakiet Twin Ticket wchodzi Loro Park oraz Siam Park. Kupując Twin Ticket, płacisz mniej, aniżeli rezerwowałbyś dwa parki oddzielnie. Dodatkowym plusem jest mniejsza cena Siam Park dla dzieci w wieku 3,4 oraz 5 lat, ponieważ oddzielnie kupując bilety do Siam, za dzieci powyżej 3 roku życia płacicie, a do Loro Parque płatność za dziecko jest dopiero od 6 roku życia. Kupując Twin Ticket, opłata za dziecko na oba parki jest od 6 roku życia.

Więcej o Twin Ticket przeczytasz TUTAJ.

Park wodny na Teneryfie – Aqualand

Aqualand – drugi po Siam Parku, wodny park na południu Teneryfy. Ten jednak w porównaniu do poprzednika nie jest, aż tak okazały. Skierowany jest dla rodzin z małymi dziećmi (powyżej 1.25m zalecamy już Siam Park). Zjeżdżalnie raczej są o niskim stopniu trudności. W parku znajdziemy strefę zwaną “delfinarium”, odbywają się w nim pokazy delfinów, a dla chętnych za dodatkową opłatą można dotknąć zwierzęcia, bądź zrobić sobie z nimi zdjęcie w basenie.

Więcej o Aqualand’zie przeczytasz TUTAJ.

Park zoologiczny na Teneryfie – Jungle Park

Jungle Park – zoologiczno-botaniczny park położony na południu Teneryfy. Na rozległym obszarze porośniętym dżunglą, znajduje się około 500 gatunków zwierząt. Park można podziwiać, przechadzając się ścieżkami, tunelami, wiszącymi mostkami i jaskiniami co jest niesamowitą radochą dla dzieci. Ptaki drapieżne są dominującą atrakcją parku, ale także lwy morskie, których występ jest jednym z głównych pokazów w parku.

Więcej o Jungle Park przeczytasz TUTAJ.

Park linowy na Teneryfie – Forestal Park

Forestal Park – park linowy znajdujący się w północnej części Teneryfy. Znajdziemy go, odbijając w górę od Santa Cruz. Jak sama nazwa wskazuje, Park położony jest w lesie. Wśród wysokich sosen zamontowano liny na różnych wysokościach oraz trasy o różnych poziomach trudności. System zabezpieczeń został zaprojektowany logicznie oraz bezpiecznie. Dłuższe i cięższe trasy dostępne są w zależności od wieku i wzrostu, już od około 10 lat można wejść na większość z nich. Dla mniejszych dzieci już od 6 lat i minimum 1,10 m przygotowane są łatwiejsze trasy. Niesamowite wyzwanie i radocha dla Waszych pociech.

Więcej o Forestal Park’u przeczytasz TUTAJ.

Korzyści z zakupu biletów przez stronę www.AtrakcyjnaTeneryfa.pl

Kupując u nas bilety do parków, płacisz tę samą cenę co na oficjalnej stronie parków, jednak my możemy zagwarantować Wam elastyczność zmian. W przypadku, gdy zaistnieje taka potrzeba, możemy odwołać, bądź przesunąć datę na inny dzień. Nawet jeżeli bilety nie zostaną wykorzystane oraz będą po dacie ważności, możemy je odwołać i zwrócić wszelkie wpłacone środki. Jedynie w przypadku “Twin Ticket’, czyli obu parków w zestawie w niższej cenie, nie ma możliwości wykorzystania biletu do jednego parku i przełożenia/zrezygnowania z drugiego parku.

Co więcej, jesteśmy do Państwa dyspozycji przez cały wyjazd na Teneryfie. Jeżeli chcieliby Państwo zasięgnąć informacji czy wystąpiłyby jakiekolwiek problemy, jesteśmy na miejscu, aby służyć pomocą.

Rejsy na wieloryby

Rejs katamaranem na Teneryfie
Wiking Teneryfa
obserwacja wielorybów na Teneryfie

Rejsy na delfiny i wieloryby katamaranem

Dzieci uwielbiają łodzie, pływanie i zwierzęta, dlatego wspaniałą atrakcją dla dzieci są rejsy. Rejsy są atrakcją spokojną i relaksującą, ich celem jest zobaczenie morskich ssaków w ich naturalnym środowisku.

Najstabilniejszą łajbą, na której najmniej buja, jest katamaran. Jest on również najniższą łodzią w stosunku do linii oceanu. Dzięki temu kontakt z naturą jest jeszcze bliższy, a obserwacja ssaków przyjemniejsza. Rejsy katamaranem dostępne są w dwóch ramach czasowych – 3-godzinny w głąb oceanu w celu spotkania morskich ssaków oraz 4.5 godzinny, który płynie również pod klify Los Gigantes. Jeżeli Wasze pociechy nigdy nie były na rejsie, a mają skłonności do chorób tj. lokomocyjna, polecamy na pierwszą wodną wycieczkę, krótszy rejs. Kiedy będziecie pewni, że dobrze znoszą wojaże na wodzie, możecie wybrać niemalże 5-godzinną wyprawę pod majestatyczne klify. Na obu rejsach przewidziany jest czas na kąpiel w wodzie. Jest to jeden z ulubionych momentów rejsu dla dzieci, nie mówiąc oczywiście o obserwacji ssaków, które są gwoździem programu. Na rejsach dostępne są nielimitowane napoje, na krótszym rejsie dodatkowo kanapka a na dłuższym obiad, czyli paella z sałatką.

Rejs na delfiny i wieloryby statkiem wikingów

Przenieś się wraz ze swoimi dziećmi w czasy, kiedy ocean zajmowali Wikingowie, dzięki niemalże identycznemu statku Wikingów, wystroju oraz doskonałej animacji. Ogromna łajba popłynie na poszukiwanie delfinów i wielorybów zamieszkujących tutejsze wody.

Płynąc łodzią, będziecie podziwiać wspaniałe krajobrazy, a w tym wybrzeża, góry, wulkan El Teide i sąsiednią tropikalną wyspę La Gomera. Podczas rejsu załoga zadba o Wasze żołądki, podając pyszne przekąski i napoje. Do wyboru smaczne klopsiki, ziemniaki, sałatka, pieczywo i owoce oraz zimne napoje.

Dzieciom pozwolimy, by same poczuły się jak wojownicy, malując na twarzach rysunki, specjalnymi farbami do „face paintingu”. Następnie zacznie się pokaz dzielnych walk Wikingów oraz liczne gry i zabawy. Na animacjach Wasze dziecko nauczy się m.in jak bić monety, jak szukać skarbów, a nawet jak władać mieczem! Prawdziwa przygoda, w której Twojej dziecko rozwinie wyobraźnię, otrze się o historię i legendy, a co najważniejsze poczuje ogromną satysfakcję, samemu wczuwając się w rolę!

Słońce, wciągające animacje, fantastyczne stroje aktorów, zabawy dla dzieci – czego jeszcze chcieć więcej? Skoków do oceanu! Nie zabraknie tego i na rejsie Wikingów. Jest to jedna z ulubionych części rejsu dla dzieci, a także dla dorosłych! Pokonywanie strachu, nauka obcowania z wodą oraz pływania, to bardzo rozwojowa umiejętność dla dzieci!

Więcej o rejsie statkiem wikingów przeczytasz TUTAJ.

Gwarancja spotkania ssaków

Jako że współpracujemy z załogą o dużym doświadczeniu w poszukiwaniu morskich ssaków i jesteśmy pewni ich obecności podczas rejsu, ręczymy za ich spotkanie. Oznacza to, że dajemy gwarancję zobaczenia przynajmniej jednego gatunku, wielorybów bądź delfinów lub zwrot pieniędzy/kolejny rejs gratis.

Więcej rejsów na wieloryby i delfiny znajdziesz TUTAJ.

Pozostałe atrakcje dla dzieci na Teneryfie

Łódź podwodna na Teneryfie

Łódź podwodna

To niesamowita atrakcja dla Was i Waszych pociech! Łódź podwodna to wyjątkowe doświadczenie, dające Ci możliwość oglądania świata podwodnego na głębokości 30 metrów, płynąc wzdłuż lazurowego wybrzeża Teneryfy okolic Golf del Sur i Amarilla Golf. Z dużej kabiny, wyposażonej w klimatyzację, zobaczysz liczne gatunki słonowodne, które żyją w głębinach oceanu. Profesjonalny nurek popłynie wzdłuż statku karmiącego ryby, dzięki czemu będziesz mógł je zobaczyć z bliska. Na podkładzie za to, będzie przewodnik, który dokładnie Wam o wszystkim opowie! Na koniec dostaniecie certyfikaty, którymi dzieciaki będą mogły pochwalić się po powrocie z wakacji!

Więcej o łodzi podwodnej przeczytasz TUTAJ.

Lot na spadochronie za motorówką

Lot na spadochronie za motorówką – Parascending

Lot na spadochronie za motorówką to atrakcja dla dzieci niebojących się wysokości. Tak naprawdę dziecko może już uczestniczyć w parascendingu już od 18 miesiąca życia. Pozwól poczuć się swoim dzieciom jak ptak na atrakcji pełnej adrenaliny oraz radości. Będziecie przemierzać lazurowe Costa Adeje wybrzeże ze znacznej wysokości, zabawa gwarantowana!

Więcej o locie za motorówką na spadochronie przeczytasz TUTAJ.

Nurkowanie na Teneryfie

Nurkowanie

Nurkowanie z butlą, dla początkujących, czyli tzw. chrzest morski, który rozpoczyna się od wejścia z plaży do oceanu. Zanurzając się i czując grunt pod nogami, dziecko czuje się bardziej komfortowo, aniżeli bezpośrednio skacząc do wody. Oczywiście warto, by któryś z rodziców zanurkował dla otuchy dziecka, o ile jest to pierwszy raz. Nurkować mogą dzieci w zależności od wzrostu i postury, jednak jest to granica około 8-10 lat. Nurkowanie niesamowicie kształtuje osobowość dziecka. Następuje przełamanie granicy strachu i lęków, także jest iście rozwojowe i otwiera umysł. Dziecko uczy się obsługiwać sprzęt, uspokajać oddech, a przy tym poznaje podwodny świat. Na pewno jest to atrakcja dla odważnych dzieci. Jednak nie ma się czego bać, wprowadzimy w strefę komfortu i te dzieciaki z ”lekkim” dylematem! W polskiej szkole nurkowej dziecko zostanie o wszystkim poinformowane w języku polskim.

Więcej o nurkowaniu przeczytasz TUTAJ.

Paralotnia na Teneryfie

Paralotnia

Lot na paralotni to kolejna atrakcja dla odważnych dzieci, jednak wiemy, że większość z nich tak naprawdę uwielbia wesołe miasteczka, kolejki i wszystkie atrakcje, gdzie pną się w górę. Proszę pamiętać, że dzieci w przeciwieństwie do osób dorosłych, nie odczuwają tak bardzo lęku wysokości. Na taką przyjemność, mogą pozwolić rodzice dzieciom w wieku 5 lat i tutaj także wszystko zależy od postury i wzrostu dziecka. Naszym pilotem paralotni jest Polak. Możliwość porozumiewania się w ojczystym języku da poczucie dziecku bezpieczeństwa podczas lotu.

Lot paralotnią pomimo wysokości, nie jest aż tak ekstremalny. Prędkość lotu jest optymalna, a podczas niego można się naprawdę zrelaksować. Nie polecamy jedynie osobom, które mają spory lęk wysokości i kiedy już sama myśl o nim powoduje drętwienie mięśni!

Więcej o paralotni przeczytasz TUTAJ.

You've just added this product to the cart: