Autobusy z lotniska Reina Sofia Tenerife Sur

Jeśli masz wątpliwości przed samodzielną podróżą z lotniska do hotelu, ten wpis Autobusy z lotniska Tenerife Sur powinien rozwiać Twoje obawy. Na początek miła informacja dla naszych klientów – rezerwując u nas wycieczki i atrakcje, zapewniamy bezpłatny transfer z lotniska Tenerife Sur.

Teneryfa ma bardzo sprawnie zorganizowaną sieć połączeń autobusowych (jak na jej możliwości). Oczywiście nie oznacza to, że wszystko jest punktualne jak w szwajcarskim zegarku, ale wszystkie pojazdy są nowe, klimatyzowane, bez problemu radzą sobie z szalonymi zakrętami i górkami. Kierowcy są już przyzwyczajeni do widoku turysty, więc mają wyćwiczoną cierpliwość i na pewno w razie potrzeby Ci pomogą. Jako ciekawostkę warto dodać, że na autobus mówi się tutaj: Guagua.

Po wyjściu z lotniska praktycznie od razu mamy przed sobą przystanek autobusowy. Znajdziemy tutaj pięć różnych połączeń, w tym jedno nocne. Sugerujemy się nie tylko numerem autobusu, ale również napisem miejscowości końcowej.

Bez obaw, nie uda Ci się pomylić autobusu czy kierunku, kupując bilet u kierowcy musisz powiedzieć dokąd się wybierasz. Więc w razie potrzeby powie Ci, która Guagua Cię tam dowiezie 😉

Autobusy z lotniska Tenerife Sur:

111      Stacja Costa Adeje – Lotnisko – Santa Cruz (co 30 minut)

343      Los Cristianos – Lotnisko – Puerto de la Cruz

415      El Fraile – Lotnisko – San Isidro

450      Stacja Costa Adeje – Lotnisko – San Isidro

711      Stacja Costa Adeje – Lotnisko -Santa Cruz (nocny)

I tak na przykład chcąc dojechać do:

Los Cristianos mamy do wyboru:

111, 450, 711 w kierunku Costa Adeje (3.20€)

343 w kierunku Los Crisitanos (3,70€)

Las Americas

111, 450, 711 w kierunku Costa Adeje  (3.70€)

Jeśli Twoja miejscowość jest jeszcze bardziej na zachód wyspy, będziesz musiał wysiąść w Costa  Adeje na stacji przesiadkowej i znaleźć kolejne połączenie. Jest to bardzo dobrze zorganizowana stacja, gdzie bez problemu odnajdziesz właściwy autobus.

Jeśli spodobała Ci się podróż Guaguą i planujesz nią częściej podróżować, polecamy zakup BONOBUS’a, aby jeździć oszczędniej. Jest to karta którą wkłada się do czytnika i nabijane są kolejne przejazdy. Można używać jednej karty dla całej rodziny. Mamy do wyboru wartości 15, 25 i 50€. Można ją kupić na stacji Costa Adeje, stacji w Los Crisianos, oraz w wielu sklepach, nawet w monopolowym „Spanish Style”.

Pamiętaj, że aby Guagua się zatrzymała na przystanku musisz dać znać kierowcy ręką, to bardzo ważne szczególnie na mniejszych przystankach, inaczej autobus może po prostu przejechać dalej.

Żeby wysiąść naciśnij odpowiednio wcześniej przycisk STOP.

Duży bagaż umieść w luku, nie próbuj z nim wchodzić do środka, kierowcy tutaj bardzo tego nie lubią.

Dzieci do lat 4 podróżują bezpłatnie.

Na stronie www.titsa.com możecie znaleźć dokładny rozkład jazdy i wszystkie możliwe połączenia. Rozkłady na przystankach podają niestety tylko godziny wyjazdu ze stacji początkowej.

Jeśli spodobał Ci się nasz poradnik, z pewnością spodobają Ci się także nasze wycieczki i atrakcje! W razie jakichkolwiek wątpliwości, wyślij nam zapytanie.

Leave a Comment

Your email address will not be published. All fields are required.