Jak dostać się na Teneryfę?

Są dwa sposoby jak dostać się na Teneryfę – promem lub samolotem. Oczywiście Polak potrafi, więc pewnie inny sposób też by się znalazł :).

Dzisiaj będzie jednak tanio i szybko, czyli samolot!

Jeszcze kilka lat temu dostać się na Teneryfę (szczególnie poza sezonem, gdy nie ma lotów czarterowych) to był nie lada wyczyn. Dojazd do odległych lotnisk, przesiadki, nocne koczowanie na lotnisku. Na szczęście linie lotnicze szybko dostrzegły nasze zainteresowanie Wyspami Kanaryjskimi i ciągle powstają nowe połączenia.

Czy wiesz, że każdego tygodnia w trakcie sezonu masz do wyboru prawie 25 różnych połączeń z Polski na Teneryfę, i to w różnych cenach!?

Loty czarterowe

Są to połączenia lotnicze sprzedawane zazwyczaj przez biura podróży wraz z wycieczką. Regularna cena samego przelotu czarterowego jest stosunkowo dość wysoka (500-1500zł). Sytuacja zaczyna się zmieniać na tydzień lub kilka dni przed samym wylotem. Wtedy cena takiego biletu potrafi spaść nawet do 150zł! I to z darmowym rejestrowanym bagażem 20kg. Polecamy sprawdzać strony:

Można również dzwonić i się dopytywać. Ceny mogą się również różnić w zależności od miejsca wylotu.
Czartery latają praktycznie przez cały rok.

  • Poniedziałek – wylot z Katowice, Warszawa, Poznań (Tui, Itaka)
  • Czwartek – wylot z Gdańsk (Tui, Itaka)
  • Niedziela – Katowice, Warszawa (Rainbow Tours)

Tanie linie lotnicze

W tym wypadku sytuacja jest dokładnie odwrotna. Bilet lepiej kupować z kilku miesięcznym wyprzedzeniem. Jeśli znajdujesz okazję po prostu się śpiesz. Cena lotu na ostatnią chwilę będzie już wysoka. Pamiętaj jednak, że jeśli chcesz zabrać większy bagaż, będziesz musiał za niego dopłacić. Z doświadczenia wiadomo jednak, że na Teneryfę śmiało możesz się spakować tylko w bagaż podręczny.
Do znajdywania tanich perełek polecamy wyszukiwarkę lotów, np. Skyscanner.pl, ale dla pewności zalecamy jeszcze sprawdzić cenę bezpośrednio na stronie przewoźnika.
Mamy do wyboru Wizzair albo Ryanair, a jeśli mamy niedaleko do Niemiec – AirBerlin.
Normalna cena biletu w jedną stronę to ok. 400zł.
Okazyjne ceny, na które warto polować z wyprzedzeniem zaczynają się już od 150zł!

  • Wizzair Katowice: poniedziałek i piątek
  • Ryanair Wrocław: poniedziałek
  • Ryanair Kraków: środa i niedziela
  • Ryanair Warszawa: środa i sobota
  • AirBerlin: codziennie

Jeśli spodobał Ci się nasz poradnik, z pewnością spodobają Ci się także nasze wycieczki i atrakcje! W razie jakichkolwiek wątpliwości, wyślij nam zapytanie.

Leave a Comment

Your email address will not be published. All fields are required.