Loro Parque otrzymuje uznanie za postępy w badaniach

Loro Parque

Loro Parque otrzymuje uznanie za postępy w badaniach

Loro Parque otrzymuje uznanie za postępy w badaniach

Loro Parque, otrzymuje uznanie za postępy w badaniach przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Trenerów Ssaków Morskich (IMATA). Drugą nagrodę za “Postępy badawcze” otrzymała Sara Ortiz, naukowiec z niemieckiego Instytutu Ornitologii im. Maxa Plancka. A wszystko to dzięki współpracy ośrodka ochrony przyrody i ambasady zwierząt, takiej jak Loro Parque i wyżej wymienionego Instytutu. Stacja badawcza ma swoją siedzibę właśnie w Loro Parque.

Sara Ortiz prowadzi badania naukowe z papugami i delfinami. Instytut, dla którego pracuje Ortiz, zajmuje się badaniem inteligencji zwierząt i od samego początku pracowała głównie z papugami. Ptaki te znane są ze swoich zdolności naśladownictwa i wysokiej inteligencji.

W marcu 2021 roku, w celu porównania wyników uzyskanych z ptakami, Ortiz nawiązała ścisłą współpracę z zespołem delfinów. W ciągu zaledwie 9 miesięcy udało im się rozpocząć i zakończyć cztery ważne projekty badawcze. Dzięki jej pracy dowiedzieli się nie tylko o pamięci i sposobie myślenia delfinów, ale także o ich zdolnościach słyszenia i posługiwaniu się sonarem czy echolokacją.

Badania te pozwalają nam lepiej zrozumieć sposób myślenia tych ssaków morskich i poznać wpływ, jaki wywiera na nie działalność człowieka. Pozwoli to na stworzenie środków chroniących je przed zagrożeniami, jakie napotykają w środowisku naturalnym.

50 lat Loro Parque

Loro Parque został pierwszy raz otwarty 17 grudnia 1972 r. z myślą utworzenia raju dla papug. Rozpoczął swoją podróż z zaledwie 25 osobami, 150 papugami na powierzchni 13000 metrów kwadratowych. Z biegiem lat stało się jedną z najbardziej szanowanych i uznanych instytucji zoologicznych i rezerwatów genetycznych na świecie. Bez wątpienia ze względu na swoje piękno, jak i doskonałość wyposażenia, opiekę nad zwierzętami i szacunek dla przyrody.

Wraz z Loro Parque Fundación posiada obecnie największy i najbardziej zróżnicowany rezerwat gatunków i podgatunków papug na świecie. Dzięki czemu stał się przewodnią jednostką na poziomie międzynarodowym w hodowli i opiece nad papugami.

W całej swojej historii stał się obowiązkową wizytą, wręcz „koniecznością” Wysp Kanaryjskich i jednym z najsilniejszych magnesów przyciągających turystów. Blisko 50 milionów osób odwiedziły Loro Park od czasu jego inauguracji. Doskonałość, jakość obiektów, miłość do zwierząt i zaangażowanie w ochronę środowiska sprawiły, że jest to najlepsze zoo na świecie.

Źródło tekstu:

Canarias7 

Zredagowane przez:

Agnieszka Sklorz

Udostępnij ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *