Najciekawsze plaże na Teneryfie

Najciekawsze plaże na Teneryfie

Plaże na Teneryfie są bardzo różnorodne; “dzikie” , kameralne oraz typowo turystyczne. W zależności czy odpowiada Wam duża ilość turystów, pubów, beach klubów czy też wolicie ciche, spokojne miejsca, możecie wybrać idealne dla siebie tereny na plażowanie. Wspominane wcześniej “dzikie” wybrzeża, mają swoich zwolenników wśród nudystów. Najczęściej na tego typu terenach, mieszkają tzw. tutejsi hipisi, którzy zamieszkują jaskinie bądź stawiają na zboczach namioty.

Na Teneryfie odkryjemy rozmaite plaże, poczynąc od jasnego złotego piasku, po niemalże czarne wybrzeża. Podobnie jest ze strukturą terenu – miękki piasek bądź kamieniste podłoże. Jednakże, pierwotne plaże Teneryfy są ciemne i kamieniste, złote wybrzeża zostały stworzone importując piasek z innych krajów. Na wyspie występują powstałe z zastygniętej lawy wulkanu baseny naturalne. Nie są to jednak plaże, ale są to również tereny rekreacyjne, w których możemy skorzystać z kąpieli wodnej w wodzie pochodzącej z oceanu. Teneryfa zaskakuje bogactwem wyboru, pozostaje tylko odkrywać ich uroki!

Plaże na Teneryfie – północna część wyspy

1. Playa las Teresitas
2. Playa Jardin
3. Playa de Benijo

Plaże na Teneryfie – północna część wyspy

Plaża playa de las Teresitas

Playa de las Teresitas

Najbardziej charakterystyczna plaża Teneryfy, znajdująca się 10 km na północ od stolicy Teneryfy – Santa Cruz, a dokładniej w miejscowości San Andres. Jest to plaża, którą zapewne już mieliście okazje podziwiać na wielu pocztówkach czy w przewodnikach o Teneryfie. Plaża z piaskiem z Sahary – być może, już ta fraza zdążyła obić się Wam o uszy. Dokładnie tak, piach został specjalnie importowany, by stworzyć tę zachwycającą atrakcje turystyczną. Pamiętajmy, iż na większości naturalnych plaż na Teneryfie występuje ciemny piasek, więc jeśli jesteście zwolennikami złotych odcieni, zaspokoicie swoje oczekwania! Oprócz estetycznych walorów warto wspomnieć o funkcjonalności terenu. Pełno tu barów na plaży oraz leżaków i parasoli do wynajęcia.

Playa Jardin

Najciekawsza plaża w Puerto de la Cruz. Jardin w języku hiszpańskim oznacza ogród, a nazwa odnośni się do charakterystyki miejsca. Playa Jardin otoczona jest okazałymi ogrodami wypełnionymi różnorodnymi gatunkami kaktusów, palm oraz innych egzotycznych okazów roślin. Tłem kontrastującym z tą rozmaitą gamą roślin, jest piasek pochodzenia wulkanicznego o czarnej barwie. Miejsce zostało zaprojektowane tak, by było przyjazne dla osób niepełnosprawnych poprzez udogodnienia i odpowiednio skonstruowaną komunikację. Rodzice, również będą zadowoleni. Na miejscu znajduje się kilka placów zabaw dla dzieci. Teren bogato wyposażony w prysznice, przebieralnie, bary oraz możliwość wynajęcia leżaków. Jest to jedna z najbezpieczniejszych plaż Teneryfy, ze względu na efektywną opiekę kadry ratowników.

Playa Jardin
Plaża playa de Benijo

Playa de Benijo

Znajduje się na samym krańcu północnej części Teneryfy, tuż za górami Anagi. Jest to jedna z najbardziej spektakularnych plaż na Teneryfie. Jest to zasługa, dwóch niesamowitych formacji skalnych wynurzających się z oceanu: Roque Benijo i Roque La Rapadura. Jako,  że jest to zdecydowanie mniej turystyczne miejsce, plaża zachowuje swój dziewiczy urok. Doskonała alternatywa dla osób poszukujących “dzikich” terenów na bardzo turystycznej wyspie jaką jest Teneryfa. Latem występuje tutaj średnie natężenie odwiedzających, natomiast zimą tą plaże odwiedzają naprawdę nieliczni. Prawdopodobnie powodem jest jej lokalizacja. Chcąc dotrzeć na Playa de Benijo musimy objechać masyw górski Anaga, jednakże jest on jest równie zachwycający i urokliwy jak sama plaża Benijo.

Plaże na Teneryfie – południowa część wyspy

Playa la Tejita

Usytuowana w El Medano nie opodal stożka wulkanicznego Montaña Roja. “Montaña Roja” to dosłownie „Czerwona Góra”, która obecnie jest rezerwatem przyrody. Na Playa la Tejita występują silne wiatry oraz spore fale co powoduje, iż miejsce to jest „mekką” dla surferów, kitesurferów oraz windsurferów. Kilka metrów od plaży na El Cabezo odbywają się także Mistrzostwa Świata w Windsurfingu. Playa la Tejita ma ponad 1km długości, a na jej terenie występuje drobny żółty piasek. Z racji sporej wielkości i dość silnych wiatrów w jej okolicach, nie ma sporego natężenia turystów. Raczej , jest to miejsce dla miłośników sportów wodnych. Plaża ta także ma status plaży nudystów, jednak tych można spotkać raczej na końcu plaży u samego podnóża „Czerwonej Góry”. W kierunku centrum miasta El Medano nie brakuje barów, leżaków czy istotnych dla sportowych miłośników,  szkółek surferskich.

Plaża playa la Tejita

Plaże w Los Cristianos

Plaża playa las Vistas

Playa las Vistas

Piękna, rozciągająca się na prawie kilometr plaża z charakterystyczną kamienną wyspą na środku. Jedna z najczęściej odwiedzanych plaż na południu Teneryfy. Oferuje złoty piasek oraz błękitną, przejrzyście czystą wodę. Na środku lazurowej tafli znajdują się dmuchane zamki dla dzieci. Las Vistas jest doskonale przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Dojazd  promenadą spełnia wymagania dla wózków inwalidzkich, a sama plaża posiada specjalną strefę w formie “tarasu”, zbudowaną z drewnianych paneli wraz z zadaszeniem. Posiada bardzo liczną ofertę leżaków i parasoli na wynajem, a także boiska do gry w siatkówkę. Oczywiście, nie brak prysznicy, przebieralni czy toalet.

Playa de las Vistas położona jest przy promenadzie pełnej sklepów, restauracji i barów. Tuż przy plaży znajduje się budynek zwany San Telmo, gdzie znajdziemy całe mnóstwo restauracji i barów wartych odwiedzenia zarówno w dzień jak i w nocy. Niesamowite widoki i przepyszne drinki gwarantowane!

Playa de los Cristianos

Znajduje się tuż obok Playa las Vistas, dzieli je zaledwie port Los Cristianos, z którego to wypływają promy na La Gomerę i El Hierro. Obchodzone jest tutaj palenie sardynki na zakończenie karnawału w Los Cristianos, a także w noc świętojańską cała plaża płonie w ogniskach. W okolicach znajduje się jedna z najbardziej popularnych restauracji z owocami morza – El Cine, o której możecie przeczytać w naszym artykule polecane bary i restauracje. Playa de los Cristianos jest odwiedzana przez turystów już od lat 60-tych.

Plaża jest idealna dla rodzin z dziećmi, ze względu na drobny miękki piasek do zabaw, a także nieduże nachylenie po wejściu do wody. Na plaży Los Cristianos można wynająć kolorowe rowerki wodne w kształcie zwierząt z wbudowanymi ślizgawkami. Jak inne turystyczne plaże Teneryfie, jest ona dobrze wyposażona w leżaki i parasole na wynajem oraz darmowe prysznice. Na końcu plaży znajduje się strefa miejscowo ocieniona, tuż przy palmach na niewielkim pagórku, idealna do relaksu dla osób lubiących zaciszne miejsca z mniejszą ilością słońca.

Playa de los Cristianos

Plaże w Playa de las Americas

Plaża playa de Troya

Playa Honda

Jest to szeroka, miejscami kamienista plaża, znajdująca się przy urokliwej promenadzie. Prawie zawsze, ocean w tym miejscu jest niespokojny. Właśnie dzięki napływom sporych fal Playa Honda jest istnym oczkiem w głowie surferów. Jest to znakomite miejsce do podziwiania zachodów słońca, szumu fal i oczywiście wyczynów tych właśnie surferów.

Playa de Troya

Plaża znajduje się między dwoma najlepszymi klubami na Teneryfie. Łączy ekskluzywne Papagayo ze starym, dobrym Monkey Beach Club. Oba miejsca są bardzo chętnie odwiedzane w dzień jak i w nocy. Plaża sama w sobie nie wyróżnia się na tle innych, jest przede wszystkim duża, posiada nieco ciemniejszy piasek.

Playa del Bobo

Na plaży występuje ciemny wulkaniczny piasek, wiele osób wypoczywa również na pobliskich trawnikach lub skałach. Ocean jest tutaj dużo spokojniejszy, często również jego temperatura jest wyższa, niż w pozostałych miejscach. Plaża w pełni wyposażona jest w prysznice oraz dodatkowo płatne leżaki i parasole.

Plaże w Costa Adeje

Playa la Pinta

Położona jest tuż za portem Puerto Colon (Port Kolumba). W porcie tym znajdziecie niemalże wszystkie sporty wodne jakie oferowane są na naszej stronie. Co więcej, rejsy na wieloryby i delfiny czy przejażdżka skuterami wodnymi lub lot na spadochronie za motorówką. Po za tymi ciekawymi atrakcjami przy plaży la Pinta, znajdują się wodne dmuchane atrakcje w sam raz dla najmłodszych! Oczywiście nad wszystkim czuwają tutejsi ratownicy. La Pinta jest plażą doskonałą dla całej rodziny. Jest niewielkich rozmiarów, z delikatnymi falami, jasnym piaskiem. Plaża wysposażona w prysznice, leżaki i parasole.

W okolicy znajdziemy liczne bary i sklepy. Ciekawym miejscem jest Kaluna, Beach Club znajdujący się przy charakterystycznej latarni morskiej. Jeśli marzyło Ci się podziwianie oceanu leżąc z drinkiem w basenie i przy dobrej muzyce, to ten Beach Club jest właśnie dla Ciebie!

Plaża playa la Pinta
Plaża playa de Torviscas

Playa de Torviscas

Szary, jasny piasek, palmy, leżaki, parasole, prysznice, toalety… i McDonald’s. Można powiedzieć, że ta plaża posiada wszystko, czego możemy potrzebować. Jest długa i szeroka, idealnie spełniająca wymagania rodzin, ale też młodzieży i osób starszych. Rozciąga się z niej niesamowity widok na La Gomerę.

Playa de Fańabe

Jest to przedłużenie poprzedniej plaży. Ciemny piasek, średnie fale. Plaża ta wyróżnia się dużą ilością chiringuito (bary plażowe).  Można tu spotkać znacznie więcej młodych ludzi niż na pozostałych plażach. Miejsce, a zwłaszcza jej centralna część, jest idealne dla osób, które stronią od ciszy i spokoju. Raczej polecane dla osób szukających wrażeń i zabawy.  Jeśli lubisz muzykę klubową polecamy odwiedzić Le Club na plaży Fańabe.

Playa del Duque

Plaża księcia, czyli istna perełka na liście plaż Teneryfy. Kojarzona z wysokim standardem oraz luksusem. Znajduje się w otoczeniu ekskluzywnych restauracji, centrów handlowych i hoteli. Tuż obok znajdziemy charakterystyczny , nietuzinkowy zamek. Plaża jest bogata w drobny, jasny piasek, a kolor wody przybiera tutaj piękne odcienie błękitu i turkusu. Dość silne fale, bywają często atrakcją dla turystów. Ciekawym detalem architektonicznym nadającym “hawajski’ charakter plaży, są bambusowe, strzępione parasole.

Są tu bezpłatne toalety oraz płatne prysznice. Mimo opłaty za leżaki i parasole, turyści chętnie je zapełniają. Niestety, ze względu na dużą ilość bogatych turystów przebywających w tym miejscu, pojawia się duża ilość sprzedawców: kocy, okularów, pączków, owoców, biżuterii, zegarków itp…

Plaża playa del Duque
Plaża playa de la Enramada

Playa de la Enramada

Ciemna plaża z dużą ilością kamieni wulkanicznych, kontrastujących z błękitną lazurową wodą. Ciemny piasek został wydobyty z dna morskiego wokół plaży w Los Cristianos. Pierwotnie Playa La Enramada była pokryta żwirem i otoczakami, lecz została przebudowana w celach turystycznych do plażowania i kąpieli w oceanie. Swój niepowtarzalny urok zawdzięcza znakomitemu baru chirringuito, którego rozłożyste słomiane parasole tworzą afrykański klimat. Często odbywają się również, koncerty na żywo. Plaża leży na samym końcu promenady ciągnącej się od Los Cristianos, na końcu samym końcu Costa Adeje. Jest to raczej jedna ze spokojniejszych plaż, na której nie powinniśmy spotkać tłumów ludzi.  Idealne miejsce do oglądania pięknych zachodów słońca. Na niebie możemy podziwiać kolorowe latawce, bo to właśnie tutaj paralotniarze z południowej Teneryfy upatrzyli sobie miejsce do lądowań. Jeżeli, wybierzecie najkrótszy lot paralotnią 800 m oraz 1000 m, wylądujecie właśnie na tej uroczej plaży. Obok plaży, znajduje się duży parking dla samochodów.

Plaże pomiędzy Costa Adeje a Los Gigantes

Playa Abama

Rajska plaża, która należy do jednego z najbardziej ekskluzywnych hoteli na Teneryfie. Mimo, że jest częściowo prywatna dostać na nią może się każdy. Playa Abama mieści się mniej więcej po środku drogi, jadąc z Costa Adeje w kierunku Los Gigantes. Pośród zielonych terenów, które tworzą hektary plantacji bananów, dotrzemy na parking hotelu, gdzie możemy zaparkować. Następnie idąc około 10 minut wzdłuż terenu hotelu w kierunku oceanu, dotrzemy na punkt widokowy z którego rozciąga się  piękny widok na niewielką, lazurową plażę w zatoce, taflę oceanu i wyspę La Gomera. Następnie musimy dostać się na dół kamiennymi schodami. Dostępna winda na punkcie widokowym przeznaczona jest tylko dla klientów hotelu Abama. Na plaży rozłożyć możemy się na piasku bądź za opłata 13€ wypożyczyć leżak na cały dzień. Po jednej ze stron plaży, znajdują się tez naturalne baseny oraz klify idealne do skoków.

Playa Abama

Plaże na Los Gigantes

Plaża w Puerto de Santiago

Playa la Arena

Plaża znajduje się w obszarze turystycznym zwanym Playa la Arena. Obok znajduje się wiele apartamentów i hoteli, ale ten region turystyczny jest znacznie mniejszy i cichszy niż inne obszary wyspy, takie jak Playa Las Américas lub Los Cristianos.

Playa la Arena to czarny piasek i krystalicznie czysta woda. Nie ma falochronów, więc są dni, kiedy mogą pojawić się spore fale, a kiedy słońce ogrzeje czarny piasek, będziesz musiał biec do wody, aby nie poparzyć stóp.

Istnieje możliwość wypożyczenia parasoli i leżaków. Plaża przygotowana doskonale dla osób niepełnosprawnych.

Playa de los Guios

Los Gigantes nadmorskie miasteczko, którego nazwa wzięła się od Acantilados de los Gigantes, ogromnych klifów, które osiągają wysokość od 300 do 600 metrów. To właśnie u ich stóp leży wyjątkowa Playa de los Guios. Plaże Teneryfy zazwyczaj są otwarte oraz przestrzenne. Dlatego też, najbardziej imponującą rzeczą na plaży Los Guíos jest bez wątpienia fantastyczny widok na majestatyczne klify Los Gigantes, tworzące olbrzymią “ścianę” nietuzinkowych form skalnych. Ocean w tej części wyspy jest zwykle spokojny, a teren pozbawiony jest silnych wiatrów. Ponadto,  plaża jest częściowo chroniona przez port rybacki Los Gigantes i same klify. Jednak, zawsze musisz być świadomy stanu morza i koloru flagi latającej na plaży. Plaża jest niewielka, całkowicie naturalna o ciemnym i bardzo drobnym wulkanicznym piasku.

Playa de los Guios