Najciekawsze plaże na Teneryfie

Najciekawsze plaże na Teneryfie

Plaże na Teneryfie są bardzo różnorodne; dzikie, kameralne oraz typowo turystyczne. W zależności czy odpowiada Wam duża ilość turystów, pubów, beach klubów czy też wolicie ciche, spokojne miejsca, możecie wybrać idealne dla siebie tereny na plażowanie. Wspominane wcześniej „dzikie” wybrzeża, mają swoich zwolenników wśród nudystów. Najczęściej na tego typu terenach, mieszkają tzw. tutejsi hipisi, którzy zamieszkują jaskinie bądź stawiają na zboczach namioty.

Na Teneryfie odkryjemy rozmaite plaże, poczynając od jasnego złotego piasku, po niemalże czarne wybrzeża. Podobnie jest ze strukturą terenu – miękki piasek bądź kamieniste podłoże. Jednakże pierwotne plaże na Teneryfie są ciemne i kamieniste, złote wybrzeża zostały stworzone, importując piasek z innych krajów. Na wyspie występują powstałe z zastygniętej lawy wulkanu baseny naturalne. Nie są to jednak plaże, ale są to również tereny rekreacyjne, w których możemy skorzystać z kąpieli wodnej w wodzie pochodzącej z oceanu. Teneryfa zaskakuje bogactwem wyboru, pozostaje tylko odkrywać ich uroki!

Znajdziecie tutaj również wzmiankę, która plaża otrzymała “błękitną flagę”. Błękitna flaga to certyfikat wydany przez Fundację Edukacji Ekologicznej przyznawany plażą, łodziom i przystanią, które spełniają najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa, udogodnień, czystości oraz standardów środowiskowych. Teneryfa szczyci się piętnastoma plażami nagrodzonymi Błękitna Flagą.

Plaże na Teneryfie – północna Teneryfa

1. Playa las Teresitas
2. Playa Jardin
3. Playa de Benijo

Plaże na Teneryfie – północna Teneryfa

Najciekawsze plaże na Teneryfie

Playa de las Teresitas

Najbardziej charakterystyczna plaża Teneryfy, znajduje się 10 km na północ od stolicy Teneryfy – Santa Cruz, a dokładniej w miejscowości San Andrés. Jest to plaża, którą zapewne już mieliście okazję podziwiać na wielu pocztówkach czy w przewodnikach o Teneryfie. Plaża z piaskiem z Sahary, być może, już ta fraza zdążyła obić się Wam o uszy. Dokładnie tak, piach został specjalnie importowany, w celu stworzenia tej niewątpliwie zachwycającej atrakcji turystycznej. Pamiętajmy, iż na większości naturalnych plaż na Teneryfie występuje ciemny piasek, więc jeśli jesteście zwolennikami złotych odcieni piasku, zaspokoicie swoje oczekiwania!

Oprócz estetycznych walorów warto wspomnieć o funkcjonalności terenu. Pełno tu barów na plaży oraz leżaków i parasoli do wynajęcia. Na dużej oraz szerokiej plaży Las Teresitas znajduje się beach club El Caracol z porywającą do tańca muzyką, łóżkami z baldachimem oraz kolorowym, pięknie udekorowanymi koktajlami. Pustynnie wyglądająca przestronna plaża, z zielonymi górami oraz kontrastującym kolorowym miasteczkiem w tle, jest magnesem dla fotografów. Niemalże każde zdjęcie wykonane w tym miejscu jest spektakularne. Możecie wybrać się też na krótki spacer falochronem, w głąb oceanu!

Playa Jardin

Playa Jardin

Najciekawsza plaża w Puerto de la Cruz. Jardin w języku hiszpańskim oznacza ogród, a nazwa odnośni się do charakterystyki miejsca. Na kompleks plażowy Playa Jardín, składają się Playa Jardín, Playa Chica oraz Punta Brava, która jest jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji Puerto de la Cruz. Plaże znajdują się tuż obok słynnego parku rozrywki Loro Parque. Zaprojektowane przez artystę Césara Manrique, plaże te płynnie wtapiają się w piękne otoczenie pełne ogrodów z bujną lokalną roślinnością, kaskadami oraz jaskiniami skalnymi. Okazałe ogrody wypełnione są różnorodnymi gatunkami kaktusów, palm oraz innych egzotycznych okazów roślin. Tłem kontrastującym z tą rozmaitą gamą roślin, jest piasek pochodzenia wulkanicznego o czarnej barwie.

Miejsce zostało zaprojektowane tak, by było przyjazne dla osób niepełnosprawnych poprzez udogodnienia i odpowiednio skonstruowaną komunikację. Rodzice, również będą zadowoleni. Na miejscu znajduje się kilka placów zabaw dla dzieci. Teren bogato wyposażony w prysznice, przebieralnie, bary oraz możliwość wynajęcia leżaków. Jest to jedna z najbezpieczniejszych plaż Teneryfy, ze względu na efektywną opiekę kadry ratowników. Plaże zostały wyposażone w falochrony, aby kąpiel była przyjemniejsza, a fale nie stanowiły zagrożenia. Między innymi aspekty te wpłynęły na to, że plaża dostała wyróżnienie “błękitnej flagi”.

Playa de Roques de las bodegas

Playa de Benijo

Znajduje się na samym krańcu północnej części Teneryfy, tuż za górami Anagi. Jest to jedna z najbardziej spektakularnych plaż na Teneryfie, dzięki dwóm niesamowitym formacją skalnym wynurzającym się z oceanu: Roque Benijo i Roque La Rapadura. Jako że jest to zdecydowanie mniej turystyczne miejsce, plaża zachowuje swój dziewiczy urok. Doskonała alternatywa dla osób poszukujących “dzikich” terenów na bardzo turystycznej wyspie, jaką jest Teneryfa. Najlepiej, aby odwiedzić tę plażę podczas odpływu lub w godzinach zbliżonych do odpływu, ponieważ plaża będzie większa, a co za tym idzie piękniejsza. Jest to plaża, na której jeśli morze jest wzburzone, może być niebezpiecznie ze względu na opór i prądy. Warto zachować szczególną ostrożność, kiedy fale są większe.

Na plaży tej nie ma śladów ingerencji człowieka, jednym detalem małej architektury są schodki ułatwiające zejście do plaży, a więc nie znajdziecie tutaj leżaków, parasoli, barów ani ratowników… lepiej zabrać ze sobą jedzenie i picie. Po drodze znajduje się kilka restauracji, w których można się zatrzymać i zjeść lokalne jedzenie, a przede wszystkim świeże ryby i owoce morza. Latem występuje tutaj średnie natężenie odwiedzających, natomiast zimą tą plaże odwiedzają naprawdę nieliczni. Prawdopodobnie powodem jest jej lokalizacja. Chcąc dotrzeć na Playa de Benijo, musimy objechać masyw górski Anaga, jednakże jest on równie zachwycający i urokliwy jak sama plaża Benijo.

Plaże na Teneryfie – południowa Teneryfa

Playa la Tejita

Playa de El Médano

El Médano to jedna z najpiękniejszych plaży południowej Teneryfy. Zaczyna się w centrum miasteczka El Médano, rozciągając się w kierunku dzikich terenów, aż pod wulkaniczne wzgórze Montaña Roja. Montaña Roja to dosłownie „Czerwona Góra”, która obecnie jest rezerwatem przyrody. Playa de El Médano ma 750 metrów długości, a na jej terenie występuje drobny żółty piasek. Z racji sporej wielkości i dość silnych wiatrów w jej okolicach, nie ma sporego natężenia turystów, dzięki temu jest to zdecydowanie miejsce dla miłośników sportów wodnych. Kolorowe latawce i deski surferów, kitesurferów oraz windsurferów, tworzą przepiękny kontrast na błękitnym niebie. Plaża ta została wyróżniona błękitną flagą, co gwarantuje najwyższą jakość usług i idealne warunki do pływania.

W kierunku centrum miasta El Médano jest sporo barów, leżaków czy istotnych dla sportowych miłośników, szkółek surferskich. Część najbliżej miasta ma łagodniejsze fale, dzięki czemu jest bardziej odpowiednia dla rodzin. W miarę oddalania się promenadą zobaczycie sklepy dla surferów, restauracje i kawiarnie tętniące świetną lokalną atmosferą. Plaża ta była gospodarzem wielu zawodów o wielkiej międzynarodowej renomie, takich jak Mistrzostwa Świata w Windsurfingu i Kitesurfingu.

placeholder image

Playa la Tejita

La Tejita jest jedną z największych plaż na Teneryfie, o długości około 1000 metrów. Znajduje się po drugiej stronie góry Montaña Roja, aniżeli plaża El Medano. Z obydwu tych plaży prowadzi ścieżka na szczyt wulkanu, gdzie można podziwiać wspaniałe widoki. Jest idealna do uprawiania sportów, jednak występuje tu już znacznie mniej kitesurferów i windsurferów. Po lewej stronie plaży u podnóży “Czerwonej góry” znajduje się warta zobaczenia, mała piaszczysta zatoczka z jaśniejszymi i czerwonymi odcieniami.

W pobliżu nie ma restauracji ani kawiarni, także warto zabrać ze sobą napoje i jedzenie na cały dzień. Plaża jest zazwyczaj strzeżona, jednak zawsze warto zwrócić uwagę na kolor wywieszonej flagi. Jest to plaża, która przy złym stanie oceanu może być niebezpieczna ze względu na opór i prądy. Playa la Tejita, jest plażą nudystów, którzy zazwyczaj licznie się na niej pojawiają.

Plaże na Teneryfie w Los Cristianos

Playa las Vistas

Playa las Vistas

Piękna, rozciągająca się na prawie kilometr plaża z charakterystyczną kamienną wyspą na środku. Jedna z najczęściej odwiedzanych plaż na południu Teneryfy. Oferuje złoty piasek oraz błękitną, przejrzyście czystą wodę. Na środku lazurowej tafli znajdują się dmuchane zamki dla dzieci. Las Vistas jest doskonale przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Dojazd  promenadą spełnia wymagania dla wózków inwalidzkich, a sama plaża posiada specjalną strefę w formie “tarasu”, zbudowaną z drewnianych paneli wraz z zadaszeniem. Posiada bardzo liczną ofertę leżaków i parasoli na wynajem, a także boiska do gry w siatkówkę. Oczywiście, nie brak pryszniców, przebieralni czy toalet. Plaża ta została wyróżniona “błękitną flagą” ze względu na doskonałą komunikację, wyposażenie, czystość oraz bezpieczeństwo.

Playa de las Vistas położona jest przy promenadzie pełnej sklepów, restauracji i barów. Tuż przy plaży znajduje się budynek zwany San Telmo, gdzie znajdziemy całe mnóstwo restauracji i barów wartych odwiedzenia zarówno w dzień, jak i w nocy. Niesamowite widoki i przepyszne drinki gwarantowane!

placeholder image

Playa del Camisón

Nieduża kameralna plaża mierząca 350m, niedaleko Playa Las Vistas oraz słynnej ulicy Safari w Las Americas ze sklepami i restauracjami. Mimo swoich niewielkich wymiarów jest wyjątkowo urocza. Stworzona na potrzeby turystów, złota plaża o drobnym piasku posiada dwa falochrony, dzięki czemu pływanie w oceanie staje się o wiele przyjemniejsze. Plaże wypełniają bambusowe parasole będące własnością baru chiringuito, co dodatkowo dodaje klimatu temu miejscu. Znajdujące się tuż za granicą plaży drzewa, alejki, tereny z trawą oraz luksusowy hotel o interesującej architekturze, tworzą ciekawe tło oraz “domykają” przestrzeń dając nam poczucie prywatności. 

Plaża, jako że jest przyjazna dla ludzi i bezpieczna otrzymała wyróżnienie “błękitną flagą”. Miejsce to przystosowane jest dla wózków inwalidzkich, posiada prysznice, leżaki i parasole. Jednak prócz jednego baru chiringuito nie ma tam więcej restauracji ani żadnych sklepów, dlatego radzimy wziąć ze sobą najpotrzebniejsze picie czy jedzenie. Jeśli tego nie zrobicie nic wielkiego się nie stanie, bo w przeciągu 8-10 minut spacerem znajdziecie się na “Safari”, gdzie są turystyczne markety i sklepiki.

Playa de los Cristianos

Playa de los Cristianos

Znajduje się tuż obok Playa las Vistas, dzieli je zaledwie port Los Cristianos, z którego to wypływają promy na La Gomerę i El Hierro. Obchodzone jest tutaj palenie sardynki na zakończenie karnawału w Los Cristianos, a także w noc świętojańską cała plaża płonie w ogniskach. W okolicach znajduje się jedna z najbardziej popularnych restauracji z owocami morza – El Cine, o której możecie przeczytać w naszym artykule polecane bary i restauracje. Playa de los Cristianos jest odwiedzana przez turystów już od lat 60-tych.

Plaża ta jest idealna dla rodzin z dziećmi, ze względu na drobny miękki piasek do zabaw, a także nieduże nachylenie po wejściu do wody. Na plaży Los Cristianos można wynająć kolorowe rowerki wodne w kształcie zwierząt, ze wbudowanymi ślizgawkami. Jak inne turystyczne plaże na Teneryfie, jest ona dobrze wyposażona w leżaki i parasole na wynajem oraz darmowe prysznice. Na końcu plaży znajduje się strefa miejscowo ocieniona, tuż przy palmach na niewielkim pagórku, idealna do relaksu dla osób lubiących zaciszne miejsca z mniejszą ilością słońca. Plaża ta, także została wyróżniona “błękitną flagą”.

Plaże w Playa de las Americas

Playa de Troya

Playa Honda

Jest to szeroka, miejscami kamienista plaża, znajdująca się przy urokliwej promenadzie. Prawie zawsze, ocean w tym miejscu jest niespokojny. Właśnie dzięki napływom sporych fal Playa Honda jest istnym oczkiem w głowie surferów. Jest to znakomite miejsce do podziwiania zachodów słońca, szumu fal i oczywiście wyczynów tych właśnie surferów.

Playa de Troya

Plaża znajduje się między dwoma najlepszymi klubami na Teneryfie. Łączy ekskluzywne Papagayo ze starym, dobrym Monkey Beach Club. Oba miejsca są bardzo chętnie odwiedzane w dzień, jak i w nocy. Plaża sama w sobie nie wyróżnia się na tle innych, jest przede wszystkim duża, posiada nieco ciemniejszy piasek. Jednak jest strzeżona i bezpieczna, co wystarczyło, by została wyróżniona “błękitną flagą”. Ulokowana jest także w samym centrum Las Americas, co sprawia, że jest z niej dobry dostęp do szeregu restauracji, barów, pubów oraz sklepów.

Playa del Bobo

Na plaży tej występuje ciemny wulkaniczny piasek, wiele osób wypoczywa również na pobliskich trawnikach lub skałach. Ocean jest tutaj dużo spokojniejszy, często również jego temperatura jest wyższa, niż w pozostałych miejscach. Plaża w pełni wyposażona jest w prysznice oraz dodatkowo płatne leżaki i parasole.

Plaże w Costa Adeje

Playa la Pinta

Playa la Pinta

Położona jest tuż za portem Puerto Colón (Port Kolumba). W porcie tym znajdziecie niemalże wszystkie sporty wodne, jakie oferowane są na naszej stronie. Co więcej, rejsy na wieloryby i delfiny czy przejażdżka skuterami wodnymi lub lot na spadochronie za motorówką. Poza tymi ciekawymi atrakcjami przy plaży la Pinta znajdują się wodne dmuchane atrakcje w sam raz dla najmłodszych! Oczywiście nad wszystkim czuwają tutejsi ratownicy. La Pinta jest plażą doskonałą dla całej rodziny. Jest niewielkich rozmiarów, z delikatnymi falami i jasnym piaskiem. Plaża jest dobrze wyposażona, jako że posiada prysznice, leżaki i parasole. Jednak jeśli szukacie kompletnej ciszy i spokoju, nie odnajdziecie go na Playa la Pinta, ponieważ niewielkich rozmiarów plaża znajduje się w centrum turystycznych usług, tuż przy często zatłoczonej promenadzie.

W okolicy znajdziemy liczne bary i sklepy. Ciekawym miejscem jest Kaluna Beach Club znajdujący się przy charakterystycznej latarni morskiej. Jeśli marzy Ci się podziwianie oceanu, leżąc z drinkiem w basenie i przy dobrej muzyce, to ten Beach Club jest właśnie dla Ciebie!

Playa de Torviscas

Playa de Torviscas

Szary, jasny piasek, palmy, leżaki, parasole, prysznice, toalety… i McDonald’s. Można powiedzieć, że ta plaża posiada wszystko, czego możemy potrzebować. Jest długa i szeroka, idealnie spełniająca wymagania rodzin, ale też młodzieży i osób starszych. Rozciąga się z niej niesamowity widok na La Gomerę. Znajdą się też boiska dla miłośników siatkówki plażowej. Znajdziecie też tutaj rowerki wodne czy inne atrakcje. Plaża ta została uznana, za jedną z najlepszych na wyspie zostając wyróżnioną “błękitną flagą”.

Playa de Fañabe

Jest to przedłużenie poprzedniej plaży. Ciemny piasek, średnie fale. Plaża ta wyróżnia się dużą ilością chiringuito (bary plażowe).  Można tu spotkać znacznie więcej młodych ludzi niż na pozostałych plażach. Miejsce, a zwłaszcza jej centralna część, jest idealne dla osób, które stronią od ciszy i spokoju. Raczej polecane dla osób szukających wrażeń i zabawy.  Jeśli lubisz muzykę klubową, polecamy odwiedzić Le Club na plaży Fañabé. Mimo że Playa Fañabé jest dość turystyczną plażą, na samym jej końcu (w kierunku Playa Duque) odpoczniemy w spokoju. Kończąca się tuż pod klifem z jaskinią część Fañabé, jest o wiele mniej oblegana i częściej odwiedzana przez lokalnych. Plaża Fañabé została oznaczona “błękitną flagą” co czyni ją bezpieczną i przyjazną użytkownikom.

Del Duque

Playa del Duque

Plaża księcia, czyli istna perełka na liście plaż Teneryfy. Kojarzona z wysokim standardem oraz luksusem. Znajduje się w otoczeniu ekskluzywnych restauracji, centrów handlowych i hoteli. Tuż obok znajdziemy charakterystyczny, nietuzinkowy zamek. Plaża jest bogata w drobny, jasny piasek, a kolor wody przybiera tutaj piękne odcienie błękitu i turkusu. Dość silne fale, bywają często atrakcją dla turystów. Ciekawym detalem architektonicznym nadającym “hawajski’ charakter plaży, są bambusowe, strzępione parasole. Plaża ta jest strzeżona, czysta, pełna estetycznych roślin oraz elementów małej architektury, dzięki czemu została wyróżniona “błękitną flagą”.

Są tu bezpłatne toalety oraz płatne prysznice. Mimo opłaty za leżaki i parasole, turyści chętnie je zapełniają. Niestety, ze względu na dużą ilość bogatych turystów przebywających w tym miejscu, pojawia się duża ilość sprzedawców: kocy, okularów, pączków, owoców, biżuterii, zegarków itp…

Playa de la Enramada

Playa de la Enramada

Ciemna plaża z dużą ilością kamieni wulkanicznych, kontrastujących z błękitną lazurową wodą. Ciemny piasek został wydobyty z dna morskiego wokół plaży w Los Cristianos. Pierwotnie Playa La Enramada pokryta była żwirem i otoczakami, lecz została przebudowana w celach turystycznych do plażowania i kąpieli w oceanie. Swój niepowtarzalny urok zawdzięcza znakomitemu baru chiringuito, którego rozłożyste słomiane parasole tworzą afrykański klimat. Często odbywają się w nim koncerty na żywo. Plaża la Enramada leży na samym końcu promenady ciągnącej się od Los Cristianos po Costa Adeje.

Jest to raczej jedna ze spokojniejszych plaż, na której nie powinniśmy spotkać tłumów ludzi. Idealne miejsce do oglądania pięknych zachodów słońca. Na niebie możemy podziwiać kolorowe latawce, bo to właśnie tutaj paralotniarze z południowej Teneryfy upatrzyli sobie miejsce do lądowań. Jeżeli, wybierzecie lot paralotnią 20 minut oraz 30 minut, wylądujecie właśnie na tej uroczej plaży. Plaża ta również została wyróżniona “błękitną flagą” ze względu na to, że jest strzeżona, zadbana oraz bezpieczna. Obok plaży, znajduje się duży parking dla samochodów.

Plaże na Teneryfie pomiędzy Costa Adeje a Los Gigantes

Playa Abama

Playa Abama

Rajska plaża, która należy do jednego z najbardziej ekskluzywnych hoteli na Teneryfie. Mimo że jest częściowo prywatna dostać na nią może się każdy. Playa Abama mieści się mniej więcej pośrodku drogi, jadąc z Costa Adeje w kierunku Los Gigantes. Pośród zielonych terenów, które tworzą hektary plantacji bananów, dotrzemy na parking hotelu, gdzie możemy zaparkować. Następnie idąc około 10 minut wzdłuż terenu hotelu w kierunku oceanu, dotrzemy na punkt widokowy, z którego rozciąga się  piękny widok na niewielką, lazurową zatokę, taflę oceanu i wyspę La Gomera. Następnie musimy dostać się na dół kamiennymi schodami. Dostępna winda na punkcie widokowym przeznaczona jest tylko dla klientów hotelu Abama. Na plaży rozłożyć możemy się na piasku bądź za opłata 13€ możemy wypożyczyć leżak na cały dzień.

Na Playa Abama znajduje się również restauracja oraz bar należący do hotelu, ale skorzystać z nich może każdy. Jednak jeśli chcecie zaoszczędzić trochę gotówki, zalecamy zrobić zakupy przed przyjazdem na plaże, ponieważ restauracja nie zalicza się do najtańszych. Po jednej ze stron plaży Abama znajdują się też naturalne baseny oraz klify idealne do skoków.

Plaże na Los Gigantes

Plaża w Puerto de Santiago

Playa la Arena

Plaża znajduje się w obszarze turystycznym zwanym Playa la Arena. Obok znajduje się wiele apartamentów i hoteli, ale ten region turystyczny jest znacznie mniejszy i cichszy niż inne obszary wyspy, takie jak Playa Las Américas lub Los Cristianos.

Playa la Arena to czarny piasek i krystalicznie czysta woda. Nie ma falochronów, więc są dni, kiedy mogą pojawić się spore fale, a kiedy słońce ogrzeje czarny piasek, będziesz musiał biec do wody, aby nie poparzyć stóp. Istnieje tutaj możliwość wypożyczenia parasoli i leżaków. Plaża Playa la Arena przygotowana jest doskonale dla osób niepełnosprawnych. Została ona również wyróżniona “błękitną flagą”, co czyni ją jedną z najlepiej przystosowanych plaż dla turystów.

Playa de los Guios

Playa de los Guios

Los Gigantes nadmorskie miasteczko, którego nazwa wzięła się od Acantilados de los Gigantes, ogromnych klifów, które osiągają wysokość od 300 do 600 metrów. To właśnie u ich stóp leży wyjątkowa Playa de los Guios. Plaże na Teneryfie zazwyczaj są otwarte oraz przestrzenne. Dlatego też najbardziej imponującą rzeczą na plaży Los Guíos jest bez wątpienia fantastyczny widok na majestatyczne klify Los Gigantes, tworzącą olbrzymią “ścianę” nietuzinkowych form skalnych. Ocean w tej części wyspy jest zwykle spokojny, a teren pozbawiony jest silnych wiatrów. Ponadto,  plaża jest częściowo chroniona przez port rybacki Los Gigantes i same klify. Jednak zawsze musisz być świadomy stanu morza i koloru flagi widocznej na plaży. Plaża jest niewielka, całkowicie naturalna o ciemnym i bardzo drobnym wulkanicznym piasku.

Wąwóz Masca

Playa Masca

Najbardziej dzika i najtrudniej dostępna plaża Teneryfy, ale równie warta odwiedzenia. Co stoi za tym, że tak ciężko do niej dotrzeć? Jest ona położona u stóp klifów Los Gigantes, na samym końcu rozciągającego się 10 km długości wąwozu Masca, czyli hiszpańskiego “Barranco de Masca”. Dotrzeć do niej możemy na dwa sposoby. Po pierwsze po uprzednim zarezerwowaniu miejsca na trekking, którego terminy są dostępne tylko w weekendy, a w szczycie sezonu, rezerwacji trzeba dokonywać znacznie wcześniej (1-2 miesiąca). Drugą opcją jest dopłynięcie statkiem. Rejs pod klify Los Gigantes podczas przystanku na kąpiel w ocenie cumuje w zatoczce, w której znajduje się ta plaża. Jednak nie dostaniemy się na samą plażę, docierają tam tylko prywatne małe łodzie bądź pontony.

Sama plaża jest kamienista, więc warto zabrać ze sobą specjalne buty do pływania. Woda w tym miejscu jest wyjątkowo przejrzysta i turkusowa, ze względu na dziki charakter plaży. Oczywiście nie znajdziemy tam żadnego baru czy restauracji, na podróż wąwozem musimy się dobrze zaopatrzyć w jedzenie i picie.

You've just added this product to the cart: