Wycieczki fakultatywne na Teneryfie

Wycieczki fakultatywne na Teneryfie

Wielu z nas planując urlop zastanawia się jak najlepiej wykorzystać czas a przy tym maksymalnie się zrelaksować. Jedni preferują wszystko “ogarniać” samemu, inni natomiast wolą posłuchać ciekawych historii miejscowego przewodnika. Niewątpliwie prawdą jest, że najlepszym sposobem poznania nowych miejsc są objazdowe wycieczki. W naszej ofercie wycieczek na Teneryfie znajdą Państwo wycieczki fakultatywne VIP oraz wycieczki grupowe autokarem. Czasem warto pozostawić organizację w rękach innych, by w pełni poznać i doświadczyć danej lokalizacji. Nikt jak miejscowy przewodnik będzie wiedział gdzie dobrze zjeść i się napić, a przy okazji przekaże mnóstwo ciekawych informacji podczas całej wyprawy. Wszyscy lubimy bajeczne krajobrazy, owiane tajemnicą budynki czy ukryte i dzikie miejscówki. Wszystko to i wiele więcej mogą Państwo zobaczyć na naszej Wycieczce fakultatywnej po Teneryfie. 

Objazdowa wycieczka po Teneryfie, jest to wyprawa całodniowa. Najważniejsze, aby to Państwo czuli się swobodnie, jak przystało na wakacjach. Oczywiście zawsze pilnujemy realizacji programu wyjazdu, jednak bez zbędnych i niepotrzebnych stresów. Jesteśmy bardzo elastyczni, jeśli grupa wyraża chęci to w jednym miejscu można zostać chwilę dłużej, w innym krócej. Warto zwrócić tutaj uwagę na fakt, iż Wycieczka po Teneryfie Vanem, jest dużo bardziej atrakcyjna i wygodna niż wycieczka Autokarem. Ma to związek z krętymi, górskimi drogami, a także niemożnością dojazdu wszędzie wielkim pojazdem. Znalezienie miejsca parkingowego dla Vana jest również dużo łatwiejsze, co zaoszczędza mnóstwo cennego czasu. Zawsze warto rozważyć dostępne możliwości i zdecydować się na najbardziej optymalną dla całej grupy. Na naszej Wycieczce po Teneryfie z przewodnikiem, płacą Państwo za to co zobaczą, posłuchają i popróbują. Im więcej zmysłów zaspokoimy, tym więcej wspomnień nam pozostanie w pamięci po powrocie z urlopu. 

Wycieczki fakultatywne – Teneryfa VIP

Wycieczka prywatna z przewodnikiem - wycieczka fakultatywna

Wycieczka po Teneryfie VIP to oferta skierowana dla grup maksymalnie 7 – osobowych. Jest to wyprawa Vanem, gdzie nasz kierowca obwiezie Państwa po różnych atrakcyjnych miejscach Teneryfy. Szczegóły zwiedzania ustalane są zawsze przed wyprawą, z racji faktu, iż najlepiej jest indywidualnie ustalić najciekawszy tok wycieczki po Teneryfie. Przy grupach do 14 – osób, proponujemy rozbicie grupy na dwa dni wycieczki po 7 osób na dzień. Mniejszy pojazd znacznie ułatwi poruszanie się po krętych zboczach gór a także będzie łatwiej go zaparkować. Miejmy na uwadze, że większość ciekawych miejscówek, wycieczek na Teneryfie, są to lokalizacje oblegane przez okrągły rok. Naszym celem jest pokazanie Państwu, najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych miejsc na wyspie, w przyjemnej, rodzinnej atmosferze. Bez pośpiechu czy popędzania, na spokojnie można rozkoszować się niezwykle malowniczymi widokami dookoła. Wycieczka powinna być zawsze przyjemnością, dlatego też jest dla nas bardzo ważny Państwa komfort i dobre samopoczucie. 

ZAMÓW – Wycieczka fakultatywna – Teneryfa VIP.

 

Wycieczki fakultatywne na Teneryfie autokarem

Quady na Teneryfie - droga na Masce

Wycieczka Autokarowa to oferta skierowana dla większych grup. Wysokiej jakości autokar z naszym przewodnikiem po Teneryfie zabiorą Państwa w  najciekawsze zakątki wyspy, oczywiście tam, gdzie tylko autokar może dojechać.  Komfortowe warunki w klimatyzowanym pojeździe, niewątpliwie uprzyjemnią przejazd. Dodatkowym atutem podróży w autokarze jest również przestrzeń. Warto tutaj zwrócić uwagę także na cenę. W większej grupie zawsze taniej. Plan każdej wycieczki fakultatywnej na Teneryfie jest ustalany z wyprzedzeniem i dopasowywany indywidualnie do preferencji grupy. Ważne jest, aby program był ciekawy i interesujący dla wszystkich uczestników wyprawy. Wycieczki po Teneryfie autokarem to fantastyczny sposób na zwiedzanie w gronie znajomych czy bliskich. Jest to świetny sposób integracji grupy, a także niepowtarzalna okazja przywiezienia z wakacji mnóstwa wspólnych wspomnień i zdjęć, które na długo pozostaną nam w pamięci.

Osoby zainteresowane wycieczką grupową autokarem prosimy o złożenie osobnego zapytania w dziale KONTAKT.

Najciekawszy plan wycieczki objazdowej na Teneryfie

Atrakcje Teneryfy - wycieczki fakultatywne - Piracka wioska Masca
wycieczki fakultatywne - El Drago
Teneryfa - Wulkan El Teide

Ze względu na ogromną liczbę dostępnych atrakcji na Teneryfie, każdą Wycieczkę dopasowujemy do indywidualnych preferencji grupy. Poniższy przykład jest planem podstawowym, ale zarazem najciekawszym na pierwszą wizytę na Teneryfie. Jest on realizowany przez 90% biur turystycznych na wyspie, z niewielkimi zmianami jak przystanki czy miejsca degustacji win. W programie tym są zawarte dwie najciekawsze i najważniejsze atrakcje na Teneryfie – wulkan El Teide i piracka wioska Masca. Miejsca, które większość z Was koniecznie chce zobaczyć. Rozwiewając wszelkie obawy odnośnie zmian ciśnienia, można to zrealizować w ten sam dzień. Masca znajduje się na wysokości 600 metrów n.p.m. natomiast na wulkan wjeżdża się samochodem/autokarem na wysokość 2200m. (szczyt wulkanu to 3718m). Rożnica ciśnienia nie jest aż taka duża, jakby się wydawało. 

W przypadku pierwszej wizyty na Teneryfie, polecamy zrealizować następujący program wycieczki fakultatywnej:

Masca – Piracka wioska

Jest to niezwykle malownicza miejscowość położona w Wąwozie Masca. Odwiedza się ją z samego rana, (jeżeli wycieczka jest z południa, jeżeli z północy to po wulkanie lub przed) jednak bez pospiechu. W tym fantastycznym miejscu potrzeba czasu, aby w pełni nacieszyć się zjawiskowym widokiem jaki oferuje. Bujna, kwitnąca roślinność na tle majestatycznych gór osuwających się do oceanu. Bardzo lubimy tam wracać. Przy okazji polecamy tutaj spróbować tradycyjnej kanaryjskiej kawy – Baraquito, a także świeżych owoców kaktusa czy mangi (nie mylić z mango). Oczywiście podczas pobytu w Masce, usłyszymy legendę o piratach i wiele innych ciekawostek.

Miasteczko Garachico

Kolejny punkt wyprawy to miejscowość, która została kompletnie zalana przez lawę po wybuchu wulkanu w 1706 roku. Przed tą  erupcją Garachico było głównym miastem portowym i najważniejszym punktem handlowym na Teneryfie. Mówi się, że jak feniks, odrodziło się z popiołów. Jednak nigdy nie powróciło do dawnej świetności. Zatrzymamy się tutaj na chwilę, by posłuchać ciekawych opowieści o tej właśnie erupcji, a także będziemy mieć okazję zobaczyć niezwykłe, naturalne baseny, uformowane tutaj po zastygnięciu lawy. 

Smocze drzewo

Dracena w Icod de los Vinos. Zaledwie 15 minut jazdy od Garachico znajduje się słynny Drago, czyli Smocze drzewo, najstarszy okaz tego gatunku na wyspie (liczy ok 800-1000 lat). Icod de los Vinos to niewielka miejscowość, jednak bardzo urodziwa. Przejdziemy się tutaj po brukowanych uliczkach w stronę rynku, gdzie znajduje się ponad 500 – letni kościółek. Podczas zwiedzania posłuchamy interesujących historii o miasteczku a także o smoczym drzewie. W Icod de los Vinos jest możliwość degustacji kanaryjskich win i likierów. Jeśli grupa będzie chciała zatrzymać się na obiad w trakcie całodniowej wycieczki, to Icod de los Vinos jest zdecydowanie najlepszym miejscem.  

Wulkan El Teide

Ostatnim punktem wycieczki jest słynny Park Narodowy El Teide wraz z największym wulkanem na Wyspach Kanaryjskich – El Teide.  Przed oczami ukarze się nam krajobraz typowy dla filmów science-fiction, ale to przecież właśnie tutaj kręcono Starcie TytanówPrzejazd przez ten park, ze strony północnej na południową zajmie nam około trzech godzin. W trakcie podróży zobaczymy także inne wulkany i posłuchamy wielu ciekawych historii na ich temat. Na ostatnim punkcie widokowym, już zjeżdżając z wulkanu, zatrzymamy się przy mapie podsumowującej wszystkie znane erupcje wulkaniczne na Teneryfie.

Wycieczka fakultatywna Jeep Safari – Teide – Masca

Jeep Safari - Teide - Masca

Alternatywną formą zwiedzania, dla osób nieprzepadających za zamkniętym busem, są otwarte jeepy. W naszej ofercie atrakcji na Teneryfie znajdą Państwo Wycieczkę Teide – Masca Jeep Safari. Nie jest to wyprawa całodniowa, jednak niewątpliwie bardzo ciekawa i atrakcyjna. Niezapomniane krajobrazy, niezwykła roślinność, wulkaniczny teren i całe mnóstwo ukrytych zakamarków niedostępnych dla zwykłego busa. Jeep Safari to jedyny organizator wycieczek na Teneryfie, który raz w tygodniu (obecnie Niedziela) umożliwia turystom wjazd kolejką linową – Teleferico, na Teide. Jest to opcja dla zainteresowanych, płatna dodatkowo 30€. Wycieczka Teide – Masca Jeep Safari w niedziele odbywa się z polskim przewodnikiem.

ZAMÓW – Wycieczka fakultatywna Jeep Safari – Teide – Masca.

Wycieczka fakultatywna dostępna na Teneryfie – Jeep Safari – La Gomera

wycieczka fakultatywna - Jeep Safari - La Gomera

Często, w trakcie pobytu na wakacjach na Teneryfie, podziwiamy z  deptaku czy hotelowego okna, spektakularny widok na La Gomerę. Jest to najbliżej położona wyspa z całego archipelagu. Podróż promem trwa tylko godzinę. W przeciwieństwie do Teneryfy, La Gomera jest bardzo zielona. Królują tutaj przede wszystkim lasy laurowe, ale nie tylko. Na La Gomerze kręcone były sceny do Jurasik Parku czy Avatara. Nie trudno wyobrazić sobie magię tego miejsca. La Gomera jest również miejscem kultu Krzysztofa Kolumba, który to stacjonował tutaj w trakcie swoich podróży odkrywczych do Ameryki. Z Teneryfy organizowana jest wycieczka fakultatywna Jeep Safarii – La Gomera, która w poniedziałki, środy i soboty odbywa się z polskim przewodnikiem. Jej koszt to 105,50€ od osoby. Cena zawiera: prom, obiad w restauracji, a także pokaz jedynego w swoim rodzaju, języka gwizdanego – Silbo.

ZAMÓW – Wycieczka fakultatywna Jeep Safari – La Gomera.