Teneryfa – wycieczki fakultatywne

Teneryfa – wycieczki fakultatywne w języku polskim

Wielu z nas planując urlop, zastanawia się jak najlepiej wykorzystać czas a przy tym maksymalnie się zrelaksować. Jedni preferują wszystko zorganizować samemu, inni natomiast wolą posłuchać ciekawych historii miejscowego przewodnika. Niewątpliwie prawdą jest, że najlepszym sposobem poznania nowych miejsc są objazdowe wycieczki. W naszej ofercie Teneryfa – wycieczki fakultatywne znajdą Państwo wycieczki VIP oraz wycieczki grupowe autokarem, a także jeepem. Czasem warto pozostawić organizację w rękach innych, by w pełni poznać i doświadczyć danej lokalizacji. Nikt jak miejscowy przewodnik nie będzie wiedział gdzie, dobrze zjeść i się napić, a przy okazji przekaże mnóstwo ciekawych informacji podczas całej wyprawy. Wszyscy lubimy bajeczne krajobrazy, owiane tajemnicą budynki czy ukryte i dzikie miejsca. Wszystko to i wiele więcej mogą Państwo zobaczyć na naszych wycieczkach fakultatywnych.

Na wycieczkach fakultatywnych najważniejsze, aby to Państwo czuli się swobodnie, jak przystało na wakacjach. Jesteśmy bardzo elastyczni, oferujemy wycieczki VIP, autokarowe oraz jeepy. Każdy może znaleźć odpowiednią formę zwiedzania Teneryfy dla siebie. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż wycieczka po Teneryfie VIP, jest dużo bardziej atrakcyjna i wygodna niż wycieczka autokarem czy jeepem. Jeepy natomiast potrafią zaoferować dużo mocniejsze wrażenia. Ma to związek z krętymi, górskimi drogami, a także niesamowitymi krajobrazami, które na tych drogach spotykamy. Zawsze warto rozważyć dostępne możliwości i zdecydować się na najbardziej optymalną dla całej grupy. Na wszystkich naszych wycieczkach po Teneryfie z przewodnikiem, płacą Państwo za to, co zobaczą, posłuchają i popróbują. Im więcej zmysłów zaspokoimy, tym więcej wspomnień nam pozostanie w pamięci po powrocie z urlopu.

Teneryfa – wycieczki fakultatywne – wycieczka prywatna VIP

Wycieczka po Teneryfie VIP to oferta skierowana dla grup maksymalnie 8 – osobowych. Jest to wyprawa vanem, gdzie nasz kierowca obwiezie Państwa po różnych atrakcyjnych miejscach Teneryfy. Szczegóły zwiedzania zawsze ustalamy przed wyprawą, z racji faktu, iż najlepiej jest indywidualnie ustalić najciekawszy tok wycieczki po Teneryfie. Przy grupach większych aniżeli 8 osób, proponujemy rozbicie grupy na dwie wycieczki fakultatywne VIP w  dwóch oddzielnych dniach. Jeżeli, zależy Państwu na zwiedzaniu całą grupą bez rozdzielania, prosimy o wiadomość w dziale kontakt w celu rezerwacji prywatnej wycieczki autokarem.

Wycieczka prywatna VIP vanem ma wiele plusów. Mniejszy pojazd znacznie ułatwi poruszanie się po krętych zboczach gór, a także będzie łatwiej go zaparkować. Miejmy na uwadze, że większość ciekawych miejscówek, wycieczek na Teneryfie, są to lokalizacje oblegane przez cały rok. Naszym celem jest pokazanie Państwu, najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych miejsc na wyspie, w przyjemnej, rodzinnej atmosferze. Bez pośpiechu czy popędzania, spokojnie można rozkoszować się niezwykle malowniczymi widokami. Wycieczka powinna być zawsze przyjemnością, dlatego też jest dla nas bardzo ważny Państwa komfort i dobre samopoczucie. Na wycieczce jest możliwość wjazdu kolejką Teleférico na wulkan El Teide za dodatkową opłatą 45,00€/osoba.

Odbiór na tę wycieczkę jest możliwy z: całej Teneryfy.

Wycieczka jest realizowana w poniedziałki, wtorki, piątki oraz soboty. Czasami wyjątkowo w środy lub czwartki. Koszt 80,00€/osoba. Dokładne godziny wycieczki pozostają do ustalenia, między godzinami 8:00 a 18:00. Aby zobaczyć pełną ofertę tej wycieczki kliknij TUTAJ.

Wycieczka VIP autokarem

Wycieczka Autokarowa to oferta zwiedzania dla większych grup. Wysokiej jakości autokar z naszym polskim przewodnikiem po Teneryfie, zabiorą Państwa w  najciekawsze zakątki wyspy, oczywiście tam, gdzie tylko autokar może dojechać.  Komfortowe warunki w klimatyzowanym pojeździe, niewątpliwie uprzyjemnią przejazd. Dodatkowym atutem podróży w autokarze jest również przestrzeń. Warto tutaj zwrócić uwagę także na cenę. Koszt wycieczki organizowanej w większych grupach jest zawsze niższy na osobę. Jest to świetny sposób integracji grupy, a także niepowtarzalna okazja przywiezienia z wakacji mnóstwa wspólnych wspomnień i zdjęć, które na długo pozostaną nam w pamięci.

Osoby zainteresowane wycieczką grupową autokarem prosimy o złożenie osobnego zapytania w dziale KONTAKT.

Teneryfa – wycieczki fakultatywne autokarem

Teneryfa – wycieczki fakultatywne autokarem są tak naprawdę dla każdego, oferują zwiedzanie dla pojedynczych osób, a także kilku osobowych grup według stałego ustalonego harmonogramu. Plan każdej wycieczki fakultatywnej na Teneryfie jest ustalony tak, by zwiedzić najciekawsze miejsca Teneryfy możliwe do odwiedzenia w ramach czasowych wycieczki. Są to miejsca nazywane „Must See” Teneryfy, czyli co musisz koniecznie zobaczyć, będąc na wyspie. Teneryfa – wycieczki fakultatywne autokarem to fantastyczny sposób na zwiedzanie w gronie znajomych czy bliskich. Zważając na to, iż wycieczka odbywa się polską grupą, możesz również nawiązać nowe znajomości.

Wycieczka fakultatywna z południa wyspy – Teide, Masca, degustacja win

Wycieczka rozpoczyna się na południu Teneryfy, odbiory realizowane są od El Médano po Los Gigantes. Przemierzając wybrzeże, miniemy górę Roque del Conde. Szczyt ten, mierzący zaledwie 1001 m n.p.m. jest jednym z najstarszych wzniesień na Teneryfie. Jest bardzo charakterystyczny, ze względu na ścięty wierzchołek. Niewątpliwie, widoczny z całego wybrzeża Costa Adeje.

Zmierzając dalej, do Parku Krajobrazowego Teno, przejedziemy przez miejscowość Santiago del Teide. To właśnie ta miejscowość była najbardziej zagrożona podczas ostatniej erupcji wulkanicznej na Teneryfie w 1909 roku, następnie, po przejechaniu przez Santiago del Teide, będziemy zmierzać krętymi, górskimi drogami, z których rozciąga się malowniczy krajobraz. Widok na Masce porównywany jest z Macu Picchu, a więc możemy wyobrazić sobie jego magię. Po zwiedzeniu wioski kierować będziemy się na wulkan El Teide, przemierzając Narodowy Park El Teide i Corone Forestal. Na wycieczce jest możliwość wjazdu kolejką Teleférico na wulkan El Teide za dodatkową opłatą 45,00€/osoba. Jeżeli wolisz nie wjeżdżać, bez obaw, bo tereny u stóp wulkanu zachwycają i jest co zwiedzać! Wycieczka kończy się spacerem w lokalnej miejscowości i degustacją lokalnych produktów.

Odbiór na tę wycieczkę jest możliwy z: El Médano, Golf del Sur, Amarilla Golf, Costa del Silencio, Las Galletas, Los Cristianos, Las Américas, Costa Adeje, Callao Salvaje, Playa Paraiso, San Juan, Los Gigantes, Puerto de Santiago.

Wycieczka obecnie jest realizowana w każdą niedzielę oraz czasami dodatkowo we wtorki lub czwartki. Koszt 65,00€/osoba. Aby zobaczyć pełną ofertę tej wycieczki, kliknij TUTAJ.

Wycieczka fakultatywna z północy wyspy (Puerto de la Cruz) – Teide, Masca, Icod de Los Vinos

Wycieczka z północnych miast Teneryfy to program wycieczki standardowego zwiedzania dla turystów, którzy zatrzymali się w północnej części wyspy. Różni się ona od poprzednio opisywanej wycieczki, kolejnością planu zwiedzania i w zamian za lokalne miasteczko umieszczono w planie Icod de los Vinos oraz punkt widokowy nad Garachico. Jadąc z północy, zaczynamy od pierwszych dwóch miasteczek, jako że są one „po drodze”. Kiedy dojedziemy do Icod, zobaczymy najstarszy na wyspie okaz Smoczego Drzewa, którego wiek szacuje się na około 1000 lat. Na tej wycieczce degustacja odbywa się właśnie w tym miasteczku w sklepie z pamiątkami, a także lokalnymi produktami takimi jak wina, kozie sery, miody, konfitury, sosy mojo itp.

Następnym punktem jest zniszczone niegdyś przez lawę wulkaniczną miasteczko. Zostało ono oczywiście odbudowane, ale do dziś przy linii oceanu widać rozlane formy świeżej lawy. Niektóre z nich wytworzyły zbiorniki, do których wpłynęła woda i tak powstały baseny naturalne, które z czasem zostały uzupełnione w schodki i barierki, stając się zarazem lokalnymi basenami publicznymi. Kolejnymi punktami naszego zwiedzania, będą piracka wioska Masca oraz Park Narodowy El Teide wraz z wulkanem. Wycieczka ta, również umożliwia wjazd kolejką Teleférico na górę wulkanu za dodatkową opłatą 45,00€/osoba. Zjeżdżając z Parku Narodowego El Teide, miniemy po drodze La Orotavę.

Odbiór na tę wycieczkę jest możliwy z: Puerto de La Cruz.

Wycieczka obecnie jest realizowana w środy i czasami dodatkowo w soboty. Koszt 65,00€/osoba. Aby zobaczyć pełną ofertę tej wycieczki, kliknij TUTAJ.

Wycieczka fakultatywna z południa wyspy – Skarby Północy

Wycieczka po północno-wschodniej części wyspy obejmuje kulturowe miasteczka wyspy, a kończy się na zielonych górach Anagi. Rozpoczyna się od 'kanaryjskiej Częstochowy’, czyli miasteczka Candelaria, gdzie mieści się Bazylika Matki Bożej (Basílica de Nuestra Señora de Candelaria). Samo miasteczko jest niesamowicie urokliwe, ponieważ położone jest tuż przy oceanie. Czarne wulkaniczne plaże i skały, białe budownictwo oraz klimatyczne uliczki charakteryzują Candelarię, następnie kolejnym „przystankiem” jest stolica Santa Cruz. Miasto to charakteryzuje się nowoczesną zabudową, dużą liczbą ludzi, handlowych ulic oraz restauracji, a na oceanie widoczne są kolosalne platformy wiertnicze i promy. Kolejnym skarbem północy jest La Laguna – historyczna stolica Teneryfy. Miasto to tętni życiem, ponieważ jest zbiorowiskiem życia uniwersyteckiego, a także najbardziej zaludnionym miastem wyspy. Na koniec wycieczki, przejeżdżając przez pocztówkowe góry Anaga, dojeżdżamy do Taganany, czyli lokalnej i cichej wioski na zboczu, gdzie białe domki fantastycznie współgrają z zieloną roślinnością i turkusowym oceanem.

Odbiór na tę wycieczkę jest możliwy z: El Médano, Golf del Sur, Amarilla Golf, Costa del Silencio, Las Galletas, Los Cristianos, Las Américas, Costa Adeje, Callao Salvaje, Playa Paraiso, San Juan, Los Gigantes, Puerto de Santiago.

Wycieczka obecnie jest realizowana tylko w środy. Koszt 65,00€/osoba. Aby zobaczyć pełną ofertę tej wycieczki, kliknij TUTAJ.

Wycieczka fakultatywna z południa wyspy – Teneryfa w Pigułce

Wycieczka ta odbywa się po najbardziej symbolicznych miejscach Teneryfy, a kończy odwiedzinami najbardziej zjawiskowego zoologicznego parku w Europie. Mienie najbardziej okazałego parku Loro Parque zyskał m.in ze względu na niesamowite pokazy orek. Wycieczka polecana jest dla osób, które nie mają wielu dni na zwiedzanie i chcą zobaczyć jak najwięcej w jeden dzień. Jednak jeśli zależy Ci na poznaniu „bliżej” konkretnych miejsc, spacerach czy zejściu do miasteczka Garachico polecamy wycieczki podzielić na osobne dni. Na Loro Parque powinniśmy poświęcić cały dzień, by w pełni go odkryć.

Wycieczka odbywa się w godzinach porannych. Przemierzając oceaniczne wybrzeże w kierunku klifów Los Gigantes, dojedziemy do punktu widokowego, z którego będziemy podziwiać majestatyczne klify mierzące do 600 m n.p.m. Następnie, kolejnym punktem wycieczki, znajdującym się już na północy, jest punkt widokowy nad miasteczkiem Garachico. Niegdyś zniszczone przez erupcję wulkanu, miasteczko zostało odbudowane na zastygłej lawie, poszerzając swój obszar. Ponadto, jeszcze przed wybuchem wulkanu było to główne miasteczko portowe wyspy. Ze względu na niszczącą erupcję obecnie bywa nazywane kanaryjskimi Pompejami. Na punkcie widokowym przeznaczony jest czas na kawę i zdjęcia. Następnie, ostatnim punktem przed odwiedzeniem Loro Parque jest mieścina Icod de Los Vinos. Jest to symboliczne miasteczko Teneryfy, ponieważ znajduje się tam najstarsze smocze drzewo na wyspie, które szacuje się, że ma około 1000 lat.

Loro Parque

Na sam koniec wycieczki odwiedzimy wcześniej wspominany park zoologiczny Loro. Zobaczycie tam wiele gatunków zwierząt; drapieżników, a także zwierząt “dżungli” tj. goryle, szympansy, tygrysy, jaguary, leniwce, mrówkojady, iguany, flamingi. Królem jednak są pokazy zwierząt: Orek, Delfinów, Lwów morskich i ptaków.

Odbiór na tę wycieczkę jest możliwy z: El Médano, Golf del Sur, Amarilla Golf, Costa del Silencio, Las Galletas, Los Cristianos, Las Américas, Costa Adeje, Callao Salvaje, Playa Paraiso, San Juan, Los Gigantes, Puerto de Santiago.

Wycieczka obecnie jest realizowana tylko w soboty. Koszt 92,00€/osoba. Cena zawiera już bilet do Loro Parque. Aby zobaczyć pełną ofertę tej wycieczki, kliknij TUTAJ.

Wycieczka fakultatywna – La Gomera

Całodzienna wycieczka na sąsiednią wyspę. Z Teneryfy na La Gomerę dostaniemy się, płynąc promem, a następnie zwiedzamy wyspę autokarem. La Gomera pełna jest tropikalnych, endemicznych lasów laurowych. Wyspa posiada górzyste tereny, mroczne, baśniowe lasy, turkusowe wybrzeże, a więc jest bardzo zróżnicowana. Nazywana; wyspą Kolumba, wyspą czarownic, a także wyspą stu tysięcy palm. Jest to bez wątpienia wyspa magiczna i tajemnicza. Ogromne zielone wąwozy, wąskie przejazdy, przepaście, Park Narodowy Garajonay wpisany na listę UNESCO. Zapierające dech w piersiach widoki dla miłośników natury i dziewiczych krajobrazów. Na wyspie uprawia się licznie platanowce, awokado, a także aloes. Ten ostatni jest również użytkiem dla handlu, jako że wytarzane są z niego kosmetyki (kremy, balsamy, żel aloesowy), a także produkty do spożycia (woda aloesowa). Na wycieczce odbędzie się pokaz języka gwizdanego „Silbo”, którym niegdyś porozumiewano się na La Gomerze. Dziś jest to już raczej tylko tradycja na wyspie, ale nadal uczą go w szkołach dzieci.

Odbiór na tę wycieczkę jest możliwy z: El Médano, Golf del Sur, Amarilla Golf, Costa del Silencio, Las Galletas, Los Cristianos, Las Américas, Costa Adeje, Callao Salvaje, Playa Paraiso, San Juan, Los Gigantes, Puerto de Santiago oraz Puerto de la Cruz (tylko poniedziałki).

Wycieczka obecnie jest realizowana w poniedziałki i czasami dodatkowo w piątki. Koszt 120,00€/osoba. Aby zobaczyć pełną ofertę tej wycieczki, kliknij TUTAJ.

Teneryfa – wycieczki fakultatywne – najciekawszy plan zwiedzania na jeden dzień – wynajętym autem lub VIP

Teneryfa - wycieczki fakultatywne - Wycieczka Teide - Masca
Wycieczki fakultatywne - Teneryfa w Pigułce
Wycieczki fakultatywne Icod de los Vinos

Ze względu na ogromną liczbę dostępnych atrakcji na Teneryfie, wszystkie wycieczki flultatywne dopasowujemy do indywidualnych preferencji grupy. Poniższy przykład jest planem podstawowym, ale zarazem najciekawszym na pierwszą wizytę na Teneryfie. Jest on realizowany przez 90% biur turystycznych na wyspie, z niewielkimi zmianami jak przystanki czy miejsca degustacji win. W programie tym są zawarte dwie najciekawsze i najważniejsze atrakcje na Teneryfie – wulkan El Teide i piracka wioska Masca. Miejsca, które większość z Was koniecznie chce zobaczyć. Rozwiewając wszelkie obawy odnośnie do zmian ciśnienia, można to zrealizować w ten sam dzień. Masca znajduje się na wysokości 600 metrów n.p.m., natomiast na wulkan wjeżdża się samochodem/autokarem na wysokość 2200 m n.p.m. (szczyt wulkanu to 3718 m n.p.m.). Rożnica ciśnienia nie jest aż taka duża, jakby się wydawało. 

Poniższy plan realizujemy na wycieczce prywatnej VIP, a także częściowo na wycieczkach autokarowych Teide Masca. W przypadku chęci zwiedzenia Teneryfy wynajętym autem na zaledwie jeden dzień również polecamy zrealizować następujący program wycieczki:

Masca – Piracka wioska

Jest to niezwykle malownicza miejscowość położona w Wąwozie Masca. Odwiedza się ją z samego rana, (jeżeli wycieczka jest z południa, jeżeli z północy to po wulkanie lub przed) jednak bez pospiechu. W tym fantastycznym miejscu potrzeba czasu, aby w pełni nacieszyć się zjawiskowym widokiem, jaki oferuje. Bujna, kwitnąca roślinność na tle majestatycznych gór osuwających się do oceanu. Bardzo lubimy tam wracać. Przy okazji polecamy tutaj spróbować tradycyjnej kanaryjskiej kawy – Baraquito, a także świeżych owoców kaktusa czy mangi (nie mylić z mango). Oczywiście podczas pobytu w Masce, usłyszymy legendę o piratach i wiele innych ciekawostek.

Miasteczko Garachico

Kolejnym punktem wyprawy jest miejscowość, którą kompletnie zalała lawa po wybuchu wulkanu w 1706 roku. Przed tą  erupcją Garachico było głównym miastem portowym i najważniejszym punktem handlowym na Teneryfie. Mówi się, że jak feniks, odrodziło się z popiołów. Jednak nigdy nie powróciło do dawnej świetności. Zatrzymamy się tutaj na chwilę, by posłuchać ciekawych opowieści o tej właśnie erupcji, a także będziemy mieć okazję zobaczyć niezwykłe, naturalne baseny, uformowane tutaj po zastygnięciu lawy. 

Smocze drzewo

Dracena w Icod de los Vinos. Zaledwie 15 minut jazdy od Garachico znajduje się słynny Drago, czyli Smocze drzewo, najstarszy okaz tego gatunku na wyspie (liczy ok 800-1000 lat). Icod de los Vinos to niewielka miejscowość, jednak bardzo urodziwa. Przejdziemy się tutaj po brukowanych uliczkach w stronę rynku, gdzie znajduje się ponad 500 – letni kościółek. Podczas zwiedzania posłuchamy interesujących historii o miasteczku, a także o smoczym drzewie. W Icod de los Vinos jest możliwość degustacji kanaryjskich win i likierów. Jeśli grupa będzie chciała zatrzymać się na obiad w trakcie całodniowej wycieczki, to Icod de los Vinos jest zdecydowanie najlepszym miejscem.  

Wulkan El Teide

Ostatnim punktem wycieczki jest słynny Park Narodowy El Teide wraz z największym wulkanem na Wyspach Kanaryjskich – El Teide. Przed oczami roztoczy się nam krajobraz typowy dla filmów science-fiction, ale to przecież właśnie tutaj kręcono „Starcie Tytanów”. Przejazd przez ten park, prowadzący ze strony północnej na południową, zajmie nam około trzech godzin. W trakcie podróży będziemy mieli okazję zobaczyć także inne wulkany i posłuchać wielu ciekawych historii na ich temat. Na ostatnim punkcie widokowym, już zjeżdżając z wulkanu, zatrzymamy się przy mapie, podsumowującej wszystkie znane erupcje wulkaniczne na Teneryfie.

Teneryfa – wycieczki fakultatywne jeepem

Wycieczka fakultatywna – Jeep Safari – Teide – Masca

Otwarte jeepy są alternatywną formą zwiedzania dla osób nieprzepadających za zamkniętym busem. W naszym portfolio atrakcji na Teneryfie znajdą Państwo Wycieczkę Teide – Masca Jeep Safari. Nie jest to wyprawa całodniowa, jednak niewątpliwie jest bardzo ciekawa i atrakcyjna. Niezapomniane krajobrazy, niezwykła roślinność, wulkaniczny teren i całe mnóstwo ukrytych zakamarków niedostępnych dla zwykłego busa są dostępne dzięki Jeep Safari, jedynemu organizatorowi wycieczek jeepami na Teneryfie, który raz w tygodniu umożliwia turystom wjazd kolejką linową – Teleferico, na Teide. Jest to opcja dla zainteresowanych, płatna dodatkowo 45,00€/osoba.

Odbiór na tę wycieczkę jest możliwy z: El Médano, Golf del Sur, Amarilla Golf, Costa del Silencio, Las Galletas, Los Cristianos, Las Américas, Costa Adeje, Callao Salvaje, Playa Paraiso, San Juan, Los Gigantes, Puerto de Santiago.

Wycieczka obecnie jest realizowana tylko we wtorki. Koszt 67,00€/osoba. Aby zobaczyć pełną ofertę tej wycieczki, kliknij TUTAJ.

Wycieczka fakultatywna – Jeep Safari – La Gomera

Często, w trakcie pobytu na wakacjach na Teneryfie, podziwiamy z promenady czy hotelowego okna, spektakularny widok na La Gomerę. Jest to najbliżej położona wyspa z całego archipelagu. Podróż promem trwa tylko godzinę. W przeciwieństwie do Teneryfy, La Gomera jest bardzo zielona. Królują tutaj przede wszystkim lasy laurowe, ale nie tylko. Na La Gomerze kręcone były sceny do Jurassic Parku czy Avatara. Nie trudno wyobrazić sobie magię tego miejsca. La Gomera jest również miejscem kultu Krzysztofa Kolumba, który to stacjonował tutaj w trakcie swoich podróży odkrywczych do Ameryki. Organizujemy wycieczkę fakultatywną Jeep Safari – La Gomera z Teneryfy, która odbywa się z polskim przewodnikiem w poniedziałki, środy i soboty. Jej koszt to 140,00€ od osoby. Cena zawiera: prom, obiad w restauracji, a także pokaz jedynego w swoim rodzaju, języka gwizdanego – Silbo.

Odbiór na tę wycieczkę jest możliwy z: El Médano, Golf del Sur, Amarilla Golf, Costa del Silencio, Las Galletas, Los Cristianos, Las Américas, Costa Adeje, Callao Salvaje, Playa Paraiso, San Juan, Los Gigantes, Puerto de Santiago oraz Puerto de la Cruz (tylko poniedziałki).

Wycieczka obecnie jest realizowana w poniedziałki, środy i soboty. Koszt 140,00€/osoba. Aby zobaczyć pełną ofertę tej wycieczki, kliknij TUTAJ.

You've just added this product to the cart:

error: Content is protected !!